Galeria zdjęć

Akademickie Targi Pracy w Kielcach. Oferty składały firmy oraz służby mundurowe

2023-05-25 21:31

Na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyła się szósta już edycja Akademickich Targów Pracy.

Dla studentów i absolwentów była to świetna okazja aby porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach, jakie są stawiane przed przyszłymi pracownikami. W wydarzeniu wzięły udział przedsiębiorstwa z sektorów logistyki, edukacji, IT, gastronomii, prac produkcyjnych, administracji, służb publicznych i biznesu. Na studentów ze swoją ofertą czekały również służby mundurowe. Obecny był też Powiatowy Urząd Pracy, prezentujący aktualne oferty zatrudnienia.

Oprócz tego na swoje stoiska w tym roku zaprosiły studenckie Koła Naukowe. Studenci prezentowali dotychczasowe osiągnięcia w różnych dziedzinach. Szczególne zainteresowanie budziło Studenckie Koło Naukowe Historyków.

Organizatorem wydarzenia było Akademickie Biuro Karier. Ich działalność nie ogranicza się jedynie do tego eventu.

- Prowadzimy też inne projekty, między innymi „Kobieta Przedsiębiorcza”, „Kawiarenki biznesowe”. Prowadzimy przede wszystkim doradztwo zawodowe dla studentów, gdzie pomagamy im tworzyć dokumenty aplikacyjne. Mamy też ciekawą formę - symulację rozmów kwalifikacyjnych. Za zgodą uczestnika rozmowa jest nagrywana, my wcielamy się w rolę pracodawcy. Następnie odtwarzamy materiał i widzimy co było dobrze, jakie błędy należy poprawić. Taka forma na pewno ułatwi start w karierze zawodowej - mówi Ewa Padechowicz–Rugała, specjalista do spraw administracyjnych, a także doradca zawodowy Akademickiego Biura Karier.

Świętokrzyskie. Międzynarodowe Targi PLASTPOL 2023 w Targach Kielce