Co wiesz o Muzeum Wsi Kieleckiej, znasz jego historię i atrakcje? Sprawdź swoją wiedzę w quizie

i

Autor: Piotr Stańczak

Quiz

Co wiesz o Muzeum Wsi Kieleckiej, znasz jego historię i atrakcje? Sprawdź swoją wiedzę w quizie

2024-04-15 8:53

To jedno z niezwykłych i magicznych miejsc w Świętokrzyskiem! Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni jest jedną z atrakcji turystycznych regionu. Jak dobrze je znacie, atrakcje, obiekty, historie i ciekawostki? Polecamy quiz!

Muzeum Wsi Kieleckiej ma dogodne położenie, łatwo tu dojechać, podróżując "siódemką" z Warszawy czy Krakowa, ale kiedy już przekroczymy jego progi, poczujemy się jakbyśmy cofnęli się w czasie o 100 a może i więcej lat.

Atrakcje Muzeum Wsi Kieleckiej

Największym obiektem, który wchodzi w skład MWK jest Park Etnograficzny w Tokarni, liczy 65 hektarów, z czego 1/3 terenu stanowią lasy. To malownicze miejsce, gdzie można odpocząć, delektować się świeżym powietrzem a przy tym zobaczyć, w jakich warunkach mieszkali nasi przodkowie, jakich narzędzi używali do pracy.

Jak informuje strona internetowa Muzeum Wsi Kieleckiej, założenia merytoryczne i naukowe ekspozycji opracował w 1971 roku etnograf Roman Reinfuss z Pracowni Badania Polskiej Sztuki Ludowej Instytutu Sztuki przy Polskiej Akademii Nauk. To miejsce zachwyca jednak nie tylko badaczy i regionalistów, ale również... filmowców. To właśnie w Tokarni kręcono na przełomie lat sceny do wielu produkcji, najnowsza to "Sami swoi. Początek" w reżyserii Artura Żmijewskiego.

Quiz wiedzy o Muzeum Wsi Kieleckiej

Jak dobrze znasz Muzeum Wsi Kieleckiej? Warto sprawdzić swoją wiedzę w quizie. Uwaga - składa on się z ośmiu pytań, w każdym do wyboru są cztery możliwe odpowiedzi, ale tylko jedna jest prawidłowa.

Startujemy!

QUIZ. Co wiesz o Muzeum Wsi Kieleckiej oraz jego atrakcjach? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8
W którym roku powstało Muzeum Wsi Kieleckiej?

Czytaj również: