Korona

i

Autor: Piotr Stańczak

Sport

Coraz bliżej powrotu PKO BP Ekstraklasy! Korona Kielce wciąż buduje kadrę na nowy sezon

2024-07-08 13:16

Korona Kielce wciąż poszukuje nowych zawodników, którzy wzmocnią zespół w zbliżającym się sezonie PKO BP Ekstraklasie. W letnim okienku transferowym w drużynie trenera Kamila Kuzery, doszło do niemałej rewolucji kadrowej. Do rozpoczęcia ligowych rozgrywek pozostały już niecałe dwa tygodnie.

Koronę Kielce w letnim okienku transferowym opuściło aż dziewięciu piłkarzy, którzy regularnie występowali w pierwszym zespole. Z klubem pożegnali się: Konrad Forenc, Marius Briceag, Petteri Forsell, Fredrik Krogstad, Dalibor Takac, Jacek Podgórski, Bartosz Kwiecień, Jakub Łukowski oraz Kyryło Petrow. Duża liczba odchodzących zawodników zmusiła władze klubu na czele z tymczasowym prezesem Karolem Jakubczykiem oraz dyrektorem sportowym Pawłem Tomczykiem, do szybkiego pozyskiwania nowych graczy, którzy wzmocnią drużynę. Do tej pory Korona ogłosiła podpisanie kontraktu z czterema zawodnikami. Wśród nich są: Konrad Matuszewski z Warty Poznań, Japończyk Shuma Nagamatsu ze Znicza Pruszków, Wiktor Długosz z Rakowa Częstochowa oraz Portugalczyk Pedro Nuno z azerskiego Sebail FK.

Klub jednak rozgląda się za kolejnymi zawodnikami. Przez ponad tydzień testowany był Adrian Gryszkiewicz, który ostatecznie nie zostanie zawodnikiem Korony. W tym przypadku zdecydowały zbyt duże rozbieżności kontraktowe.

Trener Kamil Kuzera wciąż przygląda się Hiszpanowi - Pascu. Decyzja co do jego przyszłości ma zapaść w najbliższym tygodniu.

Nowy kontrakt z Koroną ma podpisać Hubert Zwoźny, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Raduni Stężyca. 20-letni prawy defensor podczas okresu przygotowawczego i sparingów pokazuje się z doskonałej strony.

O kolejnych ruchach kadrowych będziemy informować na bieżąco.

Korona Kielce swój pierwszy mecz w nowym sezonie PKO BP Ekstraklasy rozegra na wyjeździe z Pogonią Szczecin. To spotkanie odbędzie się w sobotę, 20 lipca, o godzinie 17:30.

Świętokrzyskie. Doping na meczu Korony Kielce z Ruchem Chorzów