Dni Sandomierza 2024. Będzie dużo atrakcji na Placu Jana Pawła II. Gwiazdami Nocny Kochanek, Smolasty i Sylwia Grzeszczak

i

Autor: AKPA Nocny Kochanek wystąpi w Sandomierzu w piątek 12 lipca.

Impreza

Dni Sandomierza 2024. Będzie dużo atrakcji na Placu Jana Pawła II. Gwiazdami Nocny Kochanek, Smolasty i Sylwia Grzeszczak

2024-07-09 10:43

Już w piątek 12 lipca rozpoczną się Dni Sandomierza 2024, potrwają do niedzieli. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci oraz koncertów. Gwiazdami wieczorów będą kolejno: Nocny Kochanek, Smolasty i Sylwia Grzeszczak.

Dni Sandomierza odbędą się od 12 do 14 lipca na Placu Jana Pawła II. Impreza rozpocznie się w piątek o godzinie 14. O tej samej porze zabawa wystartuje w sobotę i niedzielę.

Dni Sandomierza 2024. Atrakcje i gwiazdy muzyki

Czynna będzie strefa gastronomiczna, z kolei dzieci będą mogły skorzystać m.in. z dmuchańców oraz wziąć udział w zabawach z animacjami. Tradycyjnie wystąpią lokalni artyści. Będą to:

  • Formacja Taneczna PARADOX
  • Sandomierskie Studio Piosenki
  • Formacja Dance Mania
  • Centrum Edukacji Artystycznej GAMA
  • Fabryka Ruchu

Ponadto wystąpią: Depres Mode, Monster Monkey, Forthian, Blindfolded, Slaughters of the Souls oraz S.N.O.W.

Z atrakcji skorzystają zarówno mieszkańcy miasta jak również turyści, którzy w najbliższy weekend odwiedzą Sandomierz.

Nocny Kochanek

Nie zabraknie gwiazd, przedstawicieli różnych gatunków muzyki. W piątek 14 lipca o godzinie 21 rozpocznie się koncert zespołu Nocny Kochanek. To grupa, która wywodzi się ze Skarżyska-Kamiennej. Wykonuje muzykę heavy metalową, pod tą nazwą działa od 2012 roku, ale wcześniej występowała jako Night Mistress. Jej występ nad Wisłą będzie dużą gratką dla miłośników mocnych, muzycznych "klimatów". Poniżej jeden z klipów Nocnego Kochanka.

Smolasty

W sobotę 13 lipca o godzinie 21 na sandomierskiej scenie pojawi się Smolasty, właściwie Norbert Smoliński. To przedstawiciel młodego pokolenia, jeśli chodzi o polską scenę muzyczną ma na koncie kilka utworów, które podbiły radiowe listy hitów. Mowa o piosenkach "Uzależniony", "Fake Love", czy chociażby "Jestem, Byłem, Będę", za sprawą którego artysta zaliczył profesjonalny debiut na muzycznym rynku. Poniżej klip Smolastego.

Sylwia Grzeszczak

Niedziela 14 lipca będzie ostatnim dniem sandomierskiego imprezowania. O godzinie 20 ma rozpocząć się koncert Sylwii Grzeszczak. To popularna i lubiana artystka, która na scenie występuje od dwudziestu lat, natomiast swoją pierwszą płytę "Ona i on" (wspólnie z Liberem) wydała w 2008 roku. Wylansowała wiele znanych przebojów, choćby "Tamta dziewczyna", "Co z nami będzie", "Motyle", "Pożyczony" czy jeszcze wiele innych.

Poniżej klip do jednego z bardzie znanych utworów Sylwii Grzeszczak.

QUIZ. Co wiesz o Sandomierzu? Sprawdź czy znasz historię miasta oraz ciekawostki z nim związane

Pytanie 1 z 8
Rokitek w Sandomierzu to nazwa...