Droższe ubezpieczenia OC. Ile płacą kierowcy w Kielcach i województwie świętokrzyskim? Sprawdź

i

Autor: Pixabay/Zdjęcie ilustracyjne

Finanse, motoryzacja

Droższe ubezpieczenia OC. Ile płacą kierowcy w Kielcach i województwie świętokrzyskim? Sprawdź

2024-04-03 13:54

Rosną ceny obowiązkowe ubezpieczenia OC. Drożej za nie muszą zapłacić także kierowcy z Kielc oraz województwa świętokrzyskiego. Jakie były stawki w naszym regionie w pierwszym kwartale tego roku? Sprawdźcie!

Jak informuje serwis rankomat.pl, średnia cena ubezpieczenia OC w pierwszym kwartale 2024 roku była wyższa o 17,3% niż we wcześniejszym roku. - Jednak w województwach i miastach wojewódzkich wzrosty wyniosły od kilkunastu do prawie 30% To już czwarty kwartał podwyżek, których kierowcy powinni się spodziewać także w kolejnych miesiącach - podaje Rankomat.

Ceny ubezpieczenia OC w kraju wzrosły

- Po kilkuletnim okresie spadku cen OC, pierwsze podwyżki opłat za obowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne zaczęliśmy odnotowywać w drugim kwartale 2023 roku. Od tego czasu średnia cena OC wzrosła już o 11,4%. W porównaniu do ostatniego kwartału ubiegłego roku, koszty obowiązkowej polisy w pierwszym kwartale 2024 roku zwiększyły się natomiast o 4,7%. W okresie tak dynamicznych wzrostów cen OC warto więc zwrócić szczególną uwagę na to, co proponują nam firmy ubezpieczeniowe. Porównując oferty i wybierając najkorzystniejszą propozycję ubezpieczenia, można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych - informuje Bartosz Niewiadomski, prezes zarządu rankomat.pl.

Ubezpieczenie OC. Gdzie najdroższe?

W pierwszym kwartale 2024 roku najwięcej za ubezpieczenie OC płacili kierowcy z województw: pomorskiego (680 złotych), mazowieckiego (637 zł) i dolnośląskiego (632 zł). Jeśli chodzi o świętokrzyskie, nasz region należał do jednych z "najtańszych". Mieszkańcy za OC płacili średnio 491 złotych. Mniejsza była tylko średnia stawka w podkarpackim (484 zł) i niewiele większa w opolskim (493 zł).

Ubezpieczenie OC w Świętokrzyskiem. Jakie ceny?

W województwie świętokrzyskim podwyżka OC, w porównaniu z analogicznym okresem 2023 roku, wyniosła o 13,4 procent, podczas gdy np. w warmińsko-mazurskim o 19,2 %. Jak na tle miast - stolic województw wypadły Kielce? W pierwszym kwartale 2023 roku średnia stawka ubezpieczenia wynosiła tu 503 złote, natomiast w 2024 586 zł. Wzrost wyniósł 16,5 procent i był najmniejszy spośród wszystkich szesnastu miast wojewódzkich. Najwięcej, bo o 27,3 procent wzrosły opłaty w Olsztynie - z 510 do 649 złotych.

Świętokrzyskie. Protest rolników w Kielcach. Zablokowali Aleję IX Wieków

QUIZ. Rozpoznajesz te miejsca w Kielcach i Świętokrzyskiem? Odpowiedz, co znajduje się na zdjęciu

Pytanie 1 z 10
Fragment jakiej ulicy w Kielcach widzisz na tym zdjęciu?
Rozpoznajesz te miejsca w Kielcach i Świętokrzyskiem? (1)