Korona Kielce

Autor: Maciej Urban

Dwie twarze Korony Kielce. Porażka z ŁKS-em na własnym stadionie

2021-04-24 22:23

To nie był udany dzień dla drużyny Dominika Nowaka. Korona przegrała na Suzuki Arenie z ŁKS-em Łódź 1:2. Goście ustalili losy tego spotkania już na początku drugiej połowy. W ciągu 10 minut Koroniarze stracili dwa gole, a boisko musiał opuścić kontuzjowany Grzegorz Szymusik. Trafienie kontaktowe w końcówce starcie nie odmieniło losów tej rywalizacji.

Trzeba odnotować, że kielczanie zagrali naprawdę niezłe pierwsze 45 minut meczu z ŁKS-em. Drużyna Dominika Nowaka przeważała w niemal każdym aspekcie gry, wypracowała sobie kilka groźnych sytuacji i to ona była bliżej zdobycia gola. Żółto-czerwoni kontynuowali dobrą grę w drugiej części, ale trwało to raptem 5 minut. W 50. minucie ŁKS był blisko trafienia, a około minuty później strzał na bramkę zamienił Tomasz Nawotka. Kilka minut później było już 0:2. Przebłysk umiejętności w 56. minucie zaprezentował Antonio Dominguez, który zwiódł w polu karnym Dawida Lisowskiego. Skołowany młodzieżowiec popełnił błąd i sfaulował rozpędzonego zawodnika. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany, który z łatwością umieścił piłkę w siatce. Gola kontaktowego w 88. minucie ustrzelił dla gospodarzy Jakub Łukowski, jednak później już więcej bramek nie padło.

- Już teraz chciałem odcisnąć piętno na zespole, aby w naszej grze było widać mój plan i strategię, a więc ofensywną grę i przenoszenie ciężaru z jednej strony na drugą. Pracowaliśmy nad tym krótko, ale było to widoczne już od początku meczu. Od pierwszych minut doskakiwaliśmy do przeciwnika po stracie piłki, byliśmy nieźle zorganizowani. Pierwsza połowa energetycznie i pod względem jakości była naprawdę niezła. Trzeba pochwalić zawodników za dyscyplinę i współpracę - mówi trener Dominik Nowak.

- W ogólnym rozrachunku musi być jednak nagana. Musimy wykorzystywać takie sytuacje, jakie stworzyliśmy. Do przerwy powinniśmy strzelić dwie bramki. Piłka ma to do siebie, że jej elementem jest skuteczność. Musimy nad nią pracować - dodaje.