Egzaminy na prawo jazdy w Kielcach mają być droższe. Ile teraz zapłacą zdający?

i

Autor: Archiwum

Finanse, motoryzacja

Egzaminy na prawo jazdy w Kielcach mają być droższe. Ile teraz zapłacą zdający?

2023-03-24 12:57

Sejmik Województwa Świętokrzyskiego zajmie się projektem uchwały dotyczącej podwyższenia opłat za egzaminy na prawo jazdy. Zmiany mają wejść w życie od 1 kwietnia. W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kielcach opłaty nie zmieniały się przez 10 lat.

Za część teoretyczną zapłacimy już 50 złotych, czyli o 20 złotych więcej niż dotychczas. Ceny za egzamin praktyczny w poszczególnych kategoriach zostaną ujednolicone do 200 złotych. Mowa o kategoriach AM, A1, A2, A, B1, B, C1, D1 lub T. W tym przypadku podwyżki wyniosą od 20 do 60 złotych. Jeszcze więcej zapłacimy za egzaminy na kategorie B+E, C1+E, C, C+E, D, D+E oraz D1+E (250 złotych).

Podobnie zmiany zachodzą w innych województwach. Spowodowane jest to faktem, że Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego są samofinansujące się. Wyższe opłaty za egzaminy zostaną przeznaczone m.in na wynagrodzenia dla pracowników, ale także zakupy pojazdów do egzaminów i utrzymywania posiadanego taboru. To pierwsza taka zmiana w świętokrzyskim oddziale WORD od 10 lat. Przyszli kierowcy więcej zapłacą od 1 kwietnia.

Świętokrzyskie. Targi rolnicze Agrotech 2023 w Kielcach