Galeria zdjęć

Gdzie wypocząć nad wodą? Zalewy w Świętokrzyskiem. Zobacz listę najpopularniejszych miejsc

2024-07-10 12:11

Trwają wakacje i zarazem sezon urlopowy! Dla wielu mieszkańców i turystów to okazja do wypoczynku nad zalewami. Kiedy dopisuje słoneczna pogoda, odwiedza je mnóstwo osób. Zobaczcie najpopularniejsze zbiorniki w województwie świętokrzyskim.

Praktycznie każdy powiat w województwie świętokrzyskim posiada minimum jeden zalew, który cieszy się popularnością.

Zalewy w Świętokrzyskiem. Gdzie jechać?

Sezon na letnie kąpiele trwa w najlepsze, niektóre ośrodki czy gminy zainaugurowały go jeszcze w czerwcu. W wielu miejscach już widać większy ruch turystów czy mieszkańców, chcących odpocząć nad wodą, skorzystać z rowerowej przejażdżki czy po prostu udać się na spacer i delektować świeżym powietrzu. Sprzyjają temu urlopy, weekendy i piękna, letnia pogoda. Możliwości w różnych zakątkach regionu jest wiele.

Wybraliśmy te zalewy, które na przełomie lat cieszą się największą popularnością, mają najbardziej dogodne położenie oraz znajdują się blisko Kielc czy innych większych miast w regionie. Coś dla siebie znajdą jednak również ci, którzy cenią sobie wypoczynek z dala od zgiełku.

Najpopularniejsze zalewy w Świętokrzyskiem - zobacz w galerii poniżej.

Świętokrzyskie. Kolor Fest i Dzień Kolorów Holi w Skarżysku-Kamiennej

QUIZ. Góry Świętokrzyskie - miejsca, ludzie i legendy. Czy znasz je dobrze?

Pytanie 1 z 10
Czy węgierski królewicz, Święty Emeryk, przebywający przed wiekami w Górach Świętokrzyskich, poznał osobiście polskiego króla Bolesława Krzywoustego?
Listen on Spreaker.