Wideo, galeria zdjęć

Hokeiści walczyli w Skarżysku-Kamiennej. Piraci wygrali dziewiąty oficjalny turniej

2024-02-24 23:45

Cztery drużyny rywalizowały w IX Oficjalnym Turnieju hokeja na lodzie, który odbył się w sobotę 24 lutego w Skarżysku-Kamiennej. Triumfowali gospodarze - ekipa miejscowych Piratów.

Na Lodowisku Miejskim imienia Mieczysława Filipowskiego w Skarżysku-Kamiennej od lat odbywają się turnieje hokeja na lodzie (z przerwą w czasie pandemii koronawirusa), organizatorami i gospodarzami są miejscowi Piraci. Do rywalizacji w sobotę 24 lutego zaprosili lokalne zespoły - Samsona Samsonów z powiatu kieleckiego, Sokoły Końskie oraz Roli Radom.

Piraci górą na skarżyskiej tafli

Drużyny rywalizowały systemem "każdy z każdym", mecze trwały 2x20 minut. Piraci, mocno ograni zresztą w różnych turniejach, nie mieli sobie równych. Wygrali wszystkie spotkania, tracąc tylko jednego gola!

Skład Piratów: Michał Fiereńczuk, Wiktor Chrabąszcz, Konrad Guzik, Kordian Derlatka, Marcin Materny, Dariusz Mosiołek, Grzegorz Dulewicz, Wojciech Tworek, Krzysztof Szykuła, Marek Arendt, Filip Jędrzejkiewicz, Adam Kierecki, Przemysław Duda, Kamil Chęciński.

Na trybunach lodowiska nie zabrakło kibiców, miłośników hokeja. Co ciekawe, wśród uczestników był między Wojciech Niemczyk, aktor związany z Teatrem imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach, który od lat gra w hokeja w barwach Samsona Samsonów.

Była to już ostatnia taka impreza w tym sezonie na skarżyskim obiekcie. Aurę mamy raczej wiosenną, ze względu na warunki atmosferyczne i problemy z utrzymaniem odpowiedniej temperatury lodu, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji zakończy sezon w niedzielę 25 lutego.

Wyniki turnieju

Piraci Skarżysko - Samson Samsonów 2:1, Rola Radom - Sokoły Końskie 3:4, Piraci - Sokoły 7:0, Rola - Samson 2:5, Samson - Sokół 8:2, Piraci - Rola 5:0.

Klasyfikacja końcowa IX Oficjalnego Turnieju hokeja na lodzie w Skarżysku:

  1. Piraci Skarżysko-Kamienna
  2. Samson Samsonów
  3. Sokoły Końskie
  4. Rola Radom

Najlepszym strzelcem zawodów został Konrad Surówka z Samsona (zdobył 4 gole), natomiast najlepszym bramkarzem Michał Fiereńczuk z ekipy Piratów.

Poniżej wideo z turnieju w Skarżysku.

Piękne polskie hokeistki robią wrażenie nie tylko na tafli - zobacz galerię zdjęć poniżej.

QUIZ. Lubisz skoki narciarskie, znasz gwiazdy tego sportu? Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 10
W którym roku Adam Małysz wygrał swój pierwszy w karierze konkurs Pucharu Świata?