IO Paryż 2024. Mateusz Borkowski

Autor: Facebook/Mateusz Borkowski Mateusz Borkowski zachował jeszcze szansę na awans do półfinału biegu olimpijskiego na 800 metrów.

IO Paryż 2024. Mateusz Borkowski spod Starachowic zakończył olimpijski start na 800 metrów

2024-08-08 12:40

Mateusz Borkowski, pochodzący spod Starachowic lekkoatleta wystartował najpierw w eliminacyjnym, potem repasażowym biegu na 800 metrów podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Niestety, nie udało mu się awansować do półfinału.

Mateusz Borkowski pobiegł w Paryżu

W środę wczesnym popołudniem Mateusz Borkowski rywalizował w swoim eliminacyjnym biegu, w koronnej konkurencji 800 metrów. Pochodzący z Krynek w powiecie starachowickim zawodnik uplasował się na siódmej pozycji z czasem 1.47,50. Ten eliminacyjny bieg wygrał Brytyjczyk Ben Pattison (1.45,56), drugi był reprezentant Republiki Południowej Afryki Edmund de Plessis (1.45,73), natomiast trzeci Kenijczyk Wyclife Kinyamal (1.45,86). Wspomniana trójka automatycznie wywalczyła awans do półfinału.

Borkowski: nie powiedziałem tu ostatniego słowa

Mateusz Borkowski miał jeszcze szansę powalczyć o awans do półfinału w czwartkowym repasażu. Po środowych eliminacjach zapewniał w wywiadzie dla TVP Sport, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w igrzyskach. Niestety, w czwartkowym biegu repasażowym zajął szóstą pozycję, z czasem 1.45,27, najlepszym jaki osiągnął w tym sezonie. O dwie sekundy poprawił swój wynik z poprzedniego dnia, ale miało już to już tylko prestiżowe znaczenie.

Zaczynał w LKB Rudnik

Borkowski urodził się w 1997 roku w Starachowicach, pochodzi z pobliskich Krynek. Jest wychowankiem Ludowego Klubu Biegacza Rudnik, jego pierwszym trenerem był znany świętokrzyski długodystansowiec Sylwester Dudek. Mateusz specjalizuje się w biegach średnich, wystartował już w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku, ale tam nie zakwalifikował się do finału biegu na 800 metrów.

Jego największym sukcesami na tym dystansie są:

• srebrny medal Halowych Mistrzostw Europy w 2021 roku
  • złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy w 2019 roku
  • brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w 2015 roku
Świętokrzyskie. Doping kibiców Korony Kielce podczas meczu z Legią Warszawa (28 lipca 2024)

QUIZ. Mariusz Pudzianowski to słynny strogman i zawodnik MMA. Co o nim wiesz?