Galeria zdjęć

Jagienka powraca! Kultowy bar w Kielcach już po remoncie, będą też nowe dania. Sprawdź, co się zmieniło

2024-05-16 7:40

Ten lokal na Czarnowie w Kielcach znają chyba wszyscy! Jagienka przeszła gruntowny remont i już w czwartek 16 maja przywita swoich klientów w nowej odsłonie i z bardziej urozmaiconymi daniami. Nie zmieni się jedno - nadal można tu będzie skosztować smacznych, domowych potraw.

Bar Jagienka mieszczący się przy ulicy Grunwaldzkiej 28 w Kielcach (naprzeciwko Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego na Czarnowie) od dziesięcioleci serwuje klientom różnorodne, smaczne dania. Barem zarządza Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Społem.

Jagienka w Kielcach po generalnym remoncie

Przez ostatnie trzy miesiące Jagienka przechodziła gruntowny remont i była nieczynna. Gościliśmy w lokalu dzień przed otwarciem, w środę 15 maja. Zmieniło się wiele w środku lokalu, pojawiły się także nowe dania w karcie.

- Nowoczesny jest wystrój sali, jeśli chodzi o potrawy, w karcie została większość dotychczasowych dań, ale pojawiły się też nowości, między innymi danie szefa, kotlety devolaye, będą różne desery, kawa, ciasta, musy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jagienka zawsze słynęła z domowego jedzenia i przy takim też pozostajemy - mówi Anna Wilczkowska, kierowniczka baru Jagienka.

Jakie dania zjemy w Jagience w Kielcach?

Jeśli chodzi o kulinarne nowości, od poniedziałku do piątku klienci będą mogli zamówić danie dnia w cenie 21,90 złotych, które składać będzie się z:

  • zupy
  • drugiego dania

W karcie pojawiło się także danie szefa na weekendy, które kosztuje 29,90 złotych. Można tu zjeść o każdej porze dnia np. jajecznicę, kiełbasę "na gorąco", zupy - ogórkową, jarzynową, pomidorową, w każdą niedzielę rosół i wiele innych dań.

Co zmieniło się w barze Jagienka?

Po remoncie zmieniły się godziny otwarcia Jagienki. W dni powszednie, od poniedziałku do piątku lokal będzie czynny od godziny 10.00 do 19.00, natomiast w weekendy (soboty i niedziele od 11 do 18). W środku będzie 40 miejsc dla klientów, dodatkowo na zewnątrz zostanie zagospodarowany taras, na nim około 20 miejsc.

- Całkowicie zmienił się wystrój w środku, zyskaliśmy nowoczesne wnętrze, klimat jest naprawdę miły. To będzie miejsce dla klientów w różnym wieku, od młodzieży i studentów po seniorów - zapowiada kierownik Anna Wilczkowska.

Czytaj również:

Świętokrzyskie. Agrotech 2024 w Kielcach. Wśród gości Tomasz z programu "Rolnik szuka żony"

QUIZ. Z tego słyną Kielce! Znane marki, firmy i produkty. Co o nich wiesz?

Pytanie 1 z 8
Z czego w latach 1938-70 słynęła najbardziej kielecka fabryka SHL?