Kominy miejskie

i

Autor: M.Cieślikiewicz

Jakie powietrze w Kielcach? Sprawdzą czujniki

2021-11-22 19:57

21 czujników monitorujących jakość powietrza w mieście będzie zamontowanych na terenie Kielc do końca listopada - podaje kielecki ratusz. Zbierane dane będą dostępne w aplikacji mobilnej i na stronie Urzędu Miasta.

Czujniki, które będą monitorować między innymi, poziom stężeń szkodliwych pyłów w powietrzu, pojawią się w różnych częściach miasta - na budynkach szkół i przedszkoli, a także na Urzędzie Miasta przy ul. Strycharskiej w Kielcach.

Dodatkowo na Skwerze Szarych Szeregów w rejonie ul. Spacerowej stanie urządzenie przeznaczone do sygnalizowania jakości powietrza za pomocą światła, to jest barwy zgodnej z Polskim Indeksem Jakości Powietrza, które także będzie czujnikiem - informuje Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

System do monitorowania jakości powietrza powstaje w ramach projektu „Kielce bez smogu”, który wygrał w ubiegłorocznej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało na niego 1769 kielczan. System  pomoże w lokalizowaniu źródeł zanieczyszczenia, co może być istotne w walce o czyste powietrze w mieście.

W Bydgoszczy powstał ekologiczny mural
Sonda
Czy popierasz Młodzieżowy Strajk Klimatyczny?