szkoła

i

Autor: Maria Olszowska, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Jutro początek nowego roku szkolnego. Świętokrzyski kurator oświaty z optymizmem patrzy w przyszłość

2021-08-31 17:20

Już jutro w około dwóch tysiącach placówek naukę rozpocznie około dwustu tysięcy uczniów z woj. świętokrzyskiego. Część z nich obawia się, że i tym razem koronawirus pokrzyżuje plany i niebawem trzeba będzie się przestawić na naukę zdalną. Optymistą jest jednak Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

Kazimierz Mądzik zaznacza, że przygotowania do nowego roku szkolnego odbyły się zgodnie z planem. – Wszystko jest przygotowane. Wracamy do normalnej pracy i mam nadzieję, że tak będzie przez cały rok szkolny – podkreśla. – Placówki zostały wyposażone we wszystkie możliwe środki, które mogą zapobiegać zakażeniom. Dyrektorzy znają procedury – dodaje.

Świętokrzyski kurator oświaty podkreśla jednak, że im więcej uczniów zdecyduje się na szczepienie przeciwko COVID-19, tym w szkołach będzie bezpieczniej.

- Kuratorium robi wszystko, żeby liczba chętnych do przyjęcia szczepionki była jak największa. Były spotkania z dyrektorami. Prosiliśmy ich, żeby przeprowadzili całą akcję szczepień jeszcze we wrześniu. Chodzi o akcję informacyjną czy spotkania z medykami dla rodziców oraz informacje, gdzie są punkty szczepień – mówi Kazimierz Mądzik.

Uczniowie będą mogli korzystać z punktów szczepień w pobliżu szkół lub z tak zwanych mobilnych zespołów szczepiennych.

Jak bawić się z dzieckiem plasteliną?

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest: