Kuzera

i

Autor: Piotr Stańczak

Sport

Kamil Kuzera po utrzymaniu Korony Kielce w PKO BP Ekstraklasie: zostajemy w tym miejscu, na które zasługujemy

2024-05-26 6:59

Korona Kielce utrzymała się w PKO BP Ekstraklasie po wyjazdowym zwycięstwie nad Lechem Poznań 2:1. Trener Kamil Kuzera po tym osiągnięciu zabrał głos na pomeczowej konferencji prasowej. Szkoleniowiec "żółto-czerwonych" nie krył radości, ale też zwrócił uwagę na wielkie ważnych aspektów, które towarzyszyły Koronie w kończącym się sezonie.

- Dziś nie będę rozmawiał o meczu. Proszę o uszanowanie tego. Potrzebujemy złapać do całego sezonu dystansu, czasu, odpoczynku, naładowania baterii, poważnych rozmów i zobaczymy, co dalej. Teraz jesteśmy prze-mega szczęśliwi, to na pewno. Najważniejsze, że Korona zostaje w tym miejscu, na które zasługuje - powiedział Kamil Kuzera na pomeczowej konferencji prasowej.

- Ten mecz to spięcie całego sezonu, który był bardzo emocjonujący i dziwny dla nas. Efekt końcowy najistotniejszy. Mnóstwo emocji, których nie opiszę. Nie chciałbym, żeby ktoś był w mojej skórze, a więc trenera, który jest z Kielc, którym targają emocje. Nikt pewnie sobie tego nawet nie wyobrazi. Zostaję z tym wszystkim sam. Najważniejsze, że osiągnęliśmy to, co założyliśmy - dodał szkoleniowiec kielczan. 

Czytaj również:

- W przerwie zarządziliśmy zmianami i finalnie to dało dobry efekt. W zespole była tak duża energia, że z nimi nie trzeba było rozmawiać. Mieliśmy dużą wiarę w to, że odwrócimy ten mecz. Czuliśmy, że bramka wisi w powietrzu. Jeden błąd kosztował nas gola. Wiedzieliśmy, że Lech jest w stanie każdą sytuację zamienić na gola. Szykawka wpisuje się w naszą filozofię. Musimy być intensywni, w piłce nożnej tego brak nie ma racji bytu. Adrian Dalmau, pomimo dobrego meczu z Ruchem, zaczął na ławce. Wiedzieliśmy, że presja jest potrzebna i to wychodziło. Cieszy, że dobrze zareagowaliśmy na zmiany. Adrian zaliczył chyba dwie asysty. Najważniejsze, że ten zespół to na koniec dźwignął i potrafi się cieszyć - powiedział Kamil Kuzera na pomeczowej konferencji.

Świętokrzyskie. Doping kibiców Korony Kielce podczas meczu z Radomiakiem

Zobacz wideo z konferencji prasowej po meczu Lech Poznań - Korona Kielce.

Najlepsze mecze Korony Kielce w sezonie 2023-24 w PKP BP Ekstraklasie - zobacz galerię zdjęć.