Kielecka maczeta atakuje! Danny Trejo, piłkarz Korony jednym z bohaterów meczu z Radomiakiem. Galeria zdjęć

2024-04-20 1:57

Danny Trejo, meksykański piłkarz Korony, nosi identyczne nazwisko co słynny aktor. Nic więc dziwnego, że zasłużył na miano "maczety". Kieleckiej maczety!

Dwie "maczety" - piłkarska i filmowa

"Maczeta zabija" to znany film akcji, z amerykańskim aktorem meksykańskiego pochodzenia, Dannym Trejo w roli głównej. Piłkarz Korony nosi identyczne imię i nazwisko (właściwie nazywa się Daniel Trejo Del Rio). To zbieżność, nie pokrewieństwo, ale co ciekawe, obaj mieli już okazję poznać się trzy lata temu w Los Angeles. Zawodnik, który 29 kwietnia skończy 26 lat, pochwalił się tym zresztą na swoim profilu na Instagramie. - Dwie maczety - komentowali zdjęcie obserwujący piłkarza w jego mediach społecznościowych.

Bramka "stadiony świata" przeciw ŁKS

Trejo dołączył do Korony w przerwie zimowej. W drugiej części rozgrywek PKP BP Ekstraklasy najbardziej zasłynął dotąd z bramki, którą strzelił ŁKS-owi Łódź na Suzuki Arenie. Kiedy wydawało się wówczas, że pojedynek zakończy się remisem 1:1, w czwartej minucie doliczonego czasu gry Meksykanin huknął zza linii pola karnego, nie dając bramkarzowi łodzian żadnych szans! Tym samym zapewnił Koronie zwycięstwo.

Trejo dał się we znaki Radomiakowi

Kielecka "maczeta" ponownie zaatakowała w piątek 19 kwietnia, w meczu z Radomiakiem Radom na Suzuki Arenie. Trejo był jednym z najaktywniejszych graczy Korony. W 28 minucie podwyższył wynik na 2:0 dla "złocisto-krwistych". Jego pierwsze uderzenie wprawdzie obronił radomski golkiper, ale Danny skutecznie dobił ten strzał, za chwilę podbiegł do linii bocznej boiska, cieszył się z kolegami z bramkowej zdobyczy, następnie zagrzewał publiczność do jeszcze mocniejszego dopingu.

Korona ostatecznie rozgromiła Radomiaka 4:0, Trejo w 64 minucie zszedł z boiska, kibice żegnali go gromkimi brawami, jego miejsce zajął Dawid Błanik. Meksykański piłkarz wcześniej miał jeszcze udział przy golu Jewgienija Szykawki na 3:0.

Debiutował w amerykańskiej MLS

26-letni zawodnik razem z kolegami walczy o utrzymanie o PKO BP Ekstraklasie. Do Kielc trafił kilka miesięcy temu, jeszcze w ubiegłym roku występował w amerykańskim Phoenix Rising FC, w rozgrywkach USL Championship. Wcześniej ów środkowy pomocnik zaliczył trzy występy w najwyższej lidze w USA - MLS - w barwach Los Angeles FC. Najwięcej spotkań (44) rozegrał w Las Vegas Lights w lidze USL, strzelił osiemnaście goli. Grał również w Portland Timbers oraz FC Golden State Force.

Od Matadors do... Kielc

Trejo pochodzi z meksykańskiej Morelli, jako junior grał w swojej ojczyźnie, w klubie CSUN Matadors, całą profesjonalną karierę (nie licząc kilku miesięcy w Koronie) spędził natomiast w Stanach Zjednoczonych. Posiada zarówno meksykańskie jak i amerykańskie obywatelstwo. Teraz na jego grę mocną liczą kibice znad Silnicy.

Więcej o meczu Korona Kielce - Radomiak Radom piszemy tutaj:

Obecny piłkarz Korony, jeszcze w czasach występów w USA, miał okazję spotkać się z... Dannym Trejo - aktorem, słynnym właśnie z "Maczety". Ich zdjęcie znajdziecie w poście poniżej.