Dzień otwarty w Straży Miejskiej w Kielcach

i

Autor: Piotr Rogoziński

Kielecka Straż Miejska zorganizowała dzień otwarty [ZDJĘCIA]

2022-10-17 14:18

Jak wygląda praca strażnika miejskiego, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, czy jak działa dron antysmogowy? Odpowiedzi na te pytania mogli uzyskać wszyscy, którzy odwiedzili komendę kieleckich strażników przy ulicy Ogrodowej.

Wydarzenie przede wszystkim było skierowane do uczniów klas mundurowych, którzy chcieliby w przyszłości rozpocząć tę ścieżkę kariery.

- Zobaczyliśmy z drugiej strony, na czym to wszystko polega. Fajnie to było zorganizowane, więc dużo się dowiedzieliśmy. Być może same kiedyś zostaniemy strażniczkami - mówiły nam Wiktoria Bator i Wiktoria Januchta z kieleckiego ZDZ-etu.

W organizacji dnia otwartego strażnikom pomogli m.in.: policjanci i studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Można było się dowiedzieć jak udzielać pierwszej pomocy, zobaczyć jak działa dron antysmogowy, usiąść za kierownicą radiowozu, a także zwiedzić całą komendę. 

- Staraliśmy się przybliżyć sposób realizacji naszych zadań, ale także pokazać plusy i minusy bycia człowiekiem w mundurze - zaznaczyła Aneta Litwin, komendant kieleckiej Straży Miejskiej. - Ta służba nie może się nudzić. To jest praca, która każdego dnia jest całkiem inna. Dzisiaj ratujemy komuś życie, jutro zajmujemy się sprawami z kodeksu drogowego, a następnego dnia mamy zajęcia o bezpieczeństwie dla dzieci w szkole, więc wachlarz naszych zadań jest naprawdę szeroki - zapewniała Andżelika Kopczyńska, rzeczniczka kieleckich strażników.

Tak się kończy łamanie przepisów. W dwa dni zarobiła 3800 zł mandatu! [WIDEO]

QUIZ. Czy znasz stare polskie piosenki wojskowe? Same klasyki, 7/10 to mus!

Pytanie 1 z 10
Uzupełnij tekst piosenki. "Dziś do ciebie przyjść nie mogę / Zaraz idę..."