Wykresy

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Kogo poszukują świętokrzyscy pracodawcy? Sprawdź "Barometr zawodów"

2022-01-20 19:08

Jak wygląda aktualne zapotrzebowania na pracowników w poszczególnych zawodach na świętokrzyskim rynku pracy? Odpowiedz na to pytanie daje najnowszy raport z najnowszego badania "Barometr zawodów". Obejmuje w sumie 161 profesji, dzieląc je na 3 grupy: zawody deficytowe, zównoważone oraz nadwyżkowe.

Najbardziej poszukiwani są obecnie pracownicy w branży budowlanej, medyczno – opiekuńczej, metalowej, transportowo – magazynowej, a także, między innymi, edukacyjnej i spożywczo – gastronomicznej. Wśród zawodów deficytowych pojawiło się zapotrzebowanie na nauczycieli przedmiotów zawodowych i praktycznej nauki zawodu - informuje Aleksandra Marcinkowska dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach, która dodaje że to ważna informacja dla osób podejmujących decyzję o wyborze zawodu lub zmianie dotychczasowego zajęcia.

Na przeciwległym biegunie są, tak zwane, zawody nadwyżkowe.

Wśród których wymieniono, między innymi, pracowników biur podróży i obsługi turystycznej, pedagogów, oraz pracowników administracyjnych - wylicza Aleksandra Marcinkowska dyrektor WUP w Kielcach.

W zestawieniu dominują natomiast  zawody zrównoważone, w których zapotrzebowanie na pracowników jest zbliżone do liczby chętnych do podjęcia pracy.

Wśród zawodów gdzie występuje równowaga można wymienić kierowców samochodów osobowych, kosmetyczki, pracowników sprzedaży internetowej oraz farmaceutów.

Szczegółowe wyniki badania, z podziałem na powiaty dostępne są na stronie internetowej i serwisach społecznościowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach .

Otworzyli kolejny nowy peron na Warszawie Zachodniej. Imponujący efekt prac

Jaki będzie rok 2022?

Pytanie 1 z 8
Czy planujesz już wakacje?