Korona awansowała do drugiej rundy Fortuna Pucharu Polski

i

Autor: Korona Kielce

Korona celuje w kolejne trzy punkty. Do Kielc przyjeżdża Górnik Polkowice

2022-04-29 12:26

Korona wciąż ma szansę na bezpośredni awans do piłkarskiej ekstraklasy. We wtorek kielczanie wygrali arcyważny mecz w Łodzi z Widzewem, teraz muszą pokonać u siebie Górnika Polkowice. To spotkaniu już w sobotę na Suzuki Arenie.

Przypomnijmy, że Korona wygrała z Widzewem 2 do 1. Nastroje w szatni kielczan dopisują, ale wszyscy zdają sobie sprawę, że teraz trzeba wykonać kolejny krok.

- Zwycięstwo w Łodzi nie będzie miało żadnego znaczenia, jeżeli nie będziemy punktować w następnych meczach. Zostały cztery spotkania, wszyscy wiemy, jakie są różnice punktowe. Musimy wygrać wszystkie mecze i liczyć na potknięcie Arki i Widzewa, żeby myśleć o bezpośrednim awansie do ekstraklasy - zaznacza Adam Frączczak, napastnik Korony.

Kielczanie będą faworytem w pojedynku z ekipą z Polkowic, która zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Adam Frączczak przestrzega jednak przed lekceważeniem walczącej o utrzymanie ekipy Górnika. - Już wiele razy traciliśmy punkty z teoretycznie słabszymi przeciwnikami. Musimy na to zwrócić uwagę i być świadomi, że to będzie trudniejsze spotkanie niż z Widzewem - dodaje.

Początek meczu Korony z Górnikiem w sobotę na Suzuki Arenie o godz. 18.

Nowa żaglówka dla UKS-u Kielce

QUIZ. Pamiętasz serial "Beverly Hills 90210"? Małe szanse na 10/10!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwiejszego. Jakim samochodem jeździł Dylan?