Prezes Karol Jakubczyk i dyrektor sportowy Paweł Tomczyk

i

Autor: Marcin Łataś Tymczasowy prezes Korony Karol Jakubczyk (po lewej) i nowy dyrektor sportowy Paweł Tomczyk (Po prawej)

Sport

Korona Kielce ma nowego dyrektora sportowego! Paweł Tomczyk zastąpi Pawła Golańskiego

2024-06-12 17:43

Korona Kielce ogłosiła nowego dyrektora sportowego. Następcą Pawła Golańskiego w tej roli będzie Paweł Tomczyk, pracujący ostatnio w Motorze Lublin. Konkretne działania już wkrótce.

Paweł Tomczyk został oficjalnie zaprezentowany jako nowy dyrektor sportowy Korony Kielce. Umowa została podpisana na czas nieokreślony. Konkretnych działań możemy się spodziewać w najbliższych dniach. Ostatnim pracodawcą Pawła Tomczyka był Motor Lublin, z którym pożegnał się w marcu 2023 roku. W przeszłości 43-latek pracował także w Rakowie Częstochowa, gdzie pełnił rolę kierownika skautingu, a następnie Dyrektora Sportowego klubu. W późniejszym czasie sprawował jeszcze funkcję Wicedyrektora Sportowego Legii Warszawa. Paweł Tomczyk w Koronie zastąpił Pawła Golańskiego, który po trzech latach opuszcza kielecki klub.

Wiem, że jest to zobowiązanie w stosunku do lokalnej społeczności i kibiców Korony. Przed nami stoją duże wyzwania. Doskonale wiemy, w jakiej sytuacji obecnie znajduje się klub. Ze swojej strony mogę zapewnić, że w ramach posiadanych możliwości i środków, postaram się w najlepszy możliwy sposób skompletować kadrę pierwszego zespołu, a także skład sztabu szkoleniowego - powiedział Paweł Tomczyk na powitalnej konferencji prasowej.

Mecz Polska - Ukraina. Hymny i doping kibiców na PGE Narodowym