Wideo i galeria zdjęć

Korona wygrała w Poznaniu i uciekła katu spod topora! Zobacz skrót i bramki z meczu PKO BP Ekstraklasy

2024-05-26 7:01

W ostatniej, 34. kolejce spotkań PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce pokonała na wyjeździe Lecha Poznań i zapewniła sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywek. Zobaczcie skrót wideo z meczu, jak padały bramki?

Wszystkie mecze 34. kolejki, ostatniej w sezonie 2023-24, odbyły się w sobotę 25 maja. Przed pojedynkiem w Poznaniu Korona Kielce plasowała się na 16 miejscu w tabeli, w strefie spadkowej. Podopieczni trenera Kamila Kuzery musieli wygrać z Lechem na jego terenie oraz liczyć jednocześnie na to, że w swoich spotkaniach kompletów "oczek" nie zdobędą: Puszcza Niepołomice, Warta Poznań lub Radomiak Radom, które również nie były pewne utrzymania.

Z piekła do nieba! Korona Kielce pokonała Lecha Poznań

Scenariusz wydarzeń, który wydawał się bardzo odważny, okazał się jednak szczęśliwy dla kielczan! Korona pokonała Lecha 2:1 (0:1), zaś dzięki temu, że swoje mecze przegrały Warta oraz Radomiak, wskoczyła ona na 14 pozycję w tabeli!

W sobotnim meczu przy Bułgarskiej to Lech najpierw fetował zdobycie bramki, w doliczonym czasie gry pierwszej połowy kontrę gospodarzy wykorzystał Mikael Ishak. Na szczęście w drugiej połowie Korona nie dość, że doprowadziła do remisu, to jeszcze przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść! Dwa gole uzyskał Białorusin Jewgienij Szykawka. Jak mówi znane powiedzenie - kielecka drużyna "uciekła katu spod topora"

Zobacz poniżej skrót wideo ze spotkania Lech Poznań - Korona Kielce.

Polecamy:

Polska - Niemcy. Czy pamiętasz mecze tych drużyn, wyniki i strzelców bramek? Co wiesz o piłkarzach obu reprezentacji?

Ile razy piłkarska reprezentacja Polski wygrała w oficjalnym meczu z Niemcami? (uwaga - nie chodzi o spotkania z Niemiecką Republiką Demokratyczną)