Łomża ponownie sponsorem Barlinka Industrii Kielce. Klub nawiązał współpracę z browarem

i

Autor: Piotr Stańczak - - Jestem bardzo szczęśliwy, bo to piękna sprawa, że mimo chwilowych problemów znów mogliśmy podjąć współpracę z Łomżą - mówi prezes KS Vive Handball Kielce Bertus Servaas (na pierwszym planie).

Sport

Łomża ponownie sponsorem piłkarzy ręcznych Barlinka Industrii Kielce. Klub nawiązał współpracę z browarem

2023-05-25 10:20

Browar Łomża powraca do sponsorowania piłkarzy ręcznych Barlinka Industrii Kielce! - To nowy start naszej współpracy – przyznał prezes KS Vive Handball Kielce Bertus Servaas.

Ostatni tydzień był kapitalny dla piłkarzy ręcznych Barlinka Industrii Kielce. Najpierw awansowali do Final Four Ligi Mistrzów, który odbędzie się w czerwcu w niemieckiej Kolonii, a potem, po zwycięstwie nad Orlenem Wisłą Płock, sięgnęli po tytuł mistrza Polski! Nadeszły też dobre wiadomości pod względem organizacyjnym. Browar Łomża, który jeszcze kilka miesięcy temu niespodziewanie wycofał się ze sponsorowania drużyny seniorów, teraz znowu będzie ją wspierał! Informację taką przekazał klub Vive Handball Kielce.

Łomża z Barlinkiem Industrią Kielce

- Jestem bardzo szczęśliwy, bo to piękna sprawa, że mimo chwilowych problemów znów mogliśmy podjąć współpracę. Na ten moment umowa dotyczy finału Pucharu Polski oraz EHF Final4 Ligi Mistrzów, ale życie pokaże, co dalej. Dobre wyniki sportowe i marketingowe mogą otworzyć wiele możliwości na przyszłość. Mam pełną wiarę w sztab i zawodników, że w kolejnych spotkaniach dadzą z siebie wszystko – komentuje prezes Bertus Servaas, którego cytuje strona internetowa klubu kielcehandball.pl.

– Odkąd Łomża wycofała się ze sponsoringu, cały czas byłem w bardzo dobrym kontakcie z właścicielami. To pokazuje, jak profesjonalne były nasze relacje i po stronie klubu, i po stronie firmy. Zawsze się lubiliśmy, co teraz wszystkim nam się opłaciło. Uważam to za nowy start naszej współpracy z Łomżą - przyznaje Holender.

Świętokrzyskie. Barlinek Industria Kielce fetuje awans do Final Four Ligi Mistrzów

Burzliwe miesiące kieleckiej piłki ręcznej

Łomża, która należy do grupy Van Pur pod koniec 2022 roku ogłosiła, że wycofuje się ze sponsorowania drużyny seniorów. Browar zniknął z nazwy zespołu (do tamtej pory brzmiała ona "Łomża Industria Kielce"). Decyzja ta miała niestety swoje konsekwencje, bo przyszłość drużyny walczącej o kolejne mistrzostwo Polski i wysokie cele w Champions League nagle stanęła pod znakiem zapytania. Istniała realna obawa, czy bez dodatkowego zastrzyku finansowego uda się utrzymać dotychczasowy skład. Zaczęły się burzliwe momentami rozmowy z władzami miasta na temat dodatkowej pomocy samorządu dla klubu.

Obaw było dużo, przełom nastąpił w kwietniu, kiedy sponsorem tytularnym została firma Barlinek, specjalizująca się w wytwarzaniu podłóg drewnianych, paneli specjalistycznych. Jej właścicielem jest kielczanin Michał Sołowow, jeden z najbogatszych ludzi w Polsce. Barlinek znalazł się jako człon w nazwie drużyny. 

Emocjonująca końcówka sezonu

Marka Łomża ponownie będzie widoczna na koszulkach zawodników. Logo browaru znajdzie się na plecach graczy. Końcówka sezonu będzie dla kielczan pracowita i emocjonująca. W sobotę 3 czerwca czeka ich finał Pucharu Polski z Orlenem Wisłą (mecz odbędzie się w Kaliszu), natomiast 17-18 czerwca Final Four Ligi Mistrzów. W półfinale Barlinek Industria zmierzy się z francuskim Paris Saint Germain. Jeśli zwycięży, o triumf w Champions League powalczy ze zwycięzcą meczu Barcelona - Magdeburg.

Czytaj również: