Wideo i galeria zdjęć

Mama aktorów Adama i Jakuba Zdrójkowskich była gwiazdą muzyki dance. Fani wspominają Edytę Zdrójkowską: "Głos jak lilijka"!

2024-06-25 8:26

Adam Zdrójkowski to jeden z najzdolniejszych polskich aktorów młodego pokolenia. Artystyczny talent odziedziczył na pewno po mamie! W latach 90. Edyta Zdrójkowska była wokalistką muzyki dance. Fani do dziś wspominają ją oraz zespół.

Adam Zdrójkowski to aktor oraz osobowość telewizyjna. Popularność w dużej mierze zyskał dzięki roli Kuby Boskiego w serialu "Rodzinka.pl", w którym występował przez dziewięć lat. Pojawiał się także w takich znanych produkcjach jak: "Rodzina zastępcza", "Ojciec Mateusz", "O mnie się nie martw", "Na dobre i na złe", "Londyńczycy", "Przyjaciółki" i jeszcze wielu innych.

Rodzina Zdrójkowskich - osobowości telewizyjne

Adam Zdrójkowski urodził się 29 maja 2000 roku, ma brata bliźniaka Jakuba, także aktora (grał m.in. w "Kowalscy kontra Kowalscy", "Hotelu 52", "Ojcu Mateuszu").

Synowie z pewnością odziedziczyli artystyczny talent i zamiłowanie do telewizyjnych występów po rodzicach. Ich ojciec, Dariusz Zdrójkowski występował w różnych programach czy teleturniejach, jak "Azja Express", "Czas na show. Drag me out", "Chwila prawdy". 

Edyta Zdrójkowska była wokalistką dance

Mama bliźniaków, Edyta Zdrójkowska, w latach 90. była piosenkarką, występowała w zespole Alphabeat, który wykonywał muzykę dance. Najsłynniejszy i najbardziej znany utwór tej grupy to "Nie jestem sobą" (teledysk możecie zobaczyć poniżej), wylansowała ona jednak też inne piosenki, m.in. "Kraj zaklętych barw", "Głos naszych marzeń", "Tego chcę" czy "To mój świat".

Najsłynniejsze przeboje Alphabeat

Grupa działała na rynku muzycznym w drugiej połowie lat 90. Produkcją utworów Alphabeat zajmował się Jacek Kruszewski, w zespole oprócz Zdrójkowskiej występowali także: wokalistka Anna Sochacka i raper Arkadiusz Namysłowski, gościnnie Dariusz Adekoy (Del Junior). Teksty do piosenek pisali: Marcin Kitliński i Piotr Sznura (źródło www.cda.pl).

Alphabeat, podobnie jak wiele innych zespołów wykonujących muzykę dance w latach 90. minionego stulecia, mimo popularności i wysokich miejsc na różnych listach przebojów, nie przetrwał później próby czasu. Choć zakończył swoją działalność ponad dwadzieścia lat temu, fani do dziś wspominają grupę. Edyta zdobyła ich serca dzięki swemu wokalowi. Jeden z internautów skomentował kiedyś, że Zdrójkowska ma głos niczym "lilijka"! Świetnie tańczyła i poruszała się na scenie.

Edyta Zdrójkowska - "królowa Instagrama"

Polska muzyka dance, wzorowana na eurodance lat 90., nadal jest obecna w "sieci", fani ale także byli wykonawcy, przypominają, udostępniają dawne utwory. Tak samo jest w przypadku Alphabeat.

Edyta Zdrójkowska jest aktywna w mediach społecznościowych, towarzyszy też synom podczas różnych imprez, programów czy występów. Wielu followersów nazywa ją wprost "królową Instagrama".

Polskie hity dyskotek lat 90. i początku XXI wieku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 10
Który muzyk jest wykonawcą piosenki "Love song for Halina"?