QUIZ. Mariusz Pudzianowski to słynny strogman i zawodnik MMA. Co o nim wiesz?

i

Autor: Piotr Stańczak Mariusz Pudzianowski skończył 47 lat.

Sport

Mariusz Pudzianowski, słynny strongman i zawodnik MMA świętuje urodziny. Co o nim wiesz? Rozwiąż quiz

2024-02-07 11:00

7 lutego 2024 roku 47 urodziny obchodzi Mariusz Pudzianowski, utytułowany strongman i zawodnik MMA (mieszanych sportów walki). Co wiesz o tym utytułowanym sportowcu? Rozwiąż quiz.

Mariusz Pudzianowski, ceniony i utytułowany wojownik, kończy 47 lat. Na przełomie lat uprawiał różne dyscypliny sportu, m.in. karate kyokushin, trójboju siłowym (wyciskanie sztangi leżąc, martwym ciągu czy przysiadzie ze sztangą), boks czy rugby. Pod koniec minionego stulecia zaczął rywalizację w zawodach strongmanów i z powodzeniem toczył ją w kolejnych latach. "Pudzian" zwany też "Dominatorem" lub "Pudzillą" należał do najlepszych siłaczy w Europie i na świecie.

Kiedy zakończył karierę strongmana, zaczął rywalizację w MMA (mieszanych sportach walki), biorąc udział w imprezach organizowanych przez federację KSW (Konfrontacji Sztuk Walki). Pudzianowski ma 185 centymetrów wzrostu, waży 116 kilogramów. Oprócz startów w zawodach czy galach MMA do tej pory uczestniczył też w różnych programach rozrywkowych, między innymi "Tańcu z gwiazdami". Pudzianowski jest właścicielem firmy transportowej oraz domu weselnego.

Co wiecie o utytułowanym strongmanie i zawodniku sportów walki? Sprawdźcie się w quizie. Uwaga - składa on się z dziesięciu pytań, w każdym do wyboru są cztery możliwe odpowiedzi, ale tylko jedna jest prawidłowa!

Startujemy!

QUIZ. Mariusz Pudzianowski to słynny strogman i zawodnik MMA. Co o nim wiesz?

Pytanie 1 z 10
Gdzie urodził się Mariusz Pudzianowski?

Mariusz Pudzianowski w Targach Kielce - zobacz galerię zdjęć.