um kielce cktechnik

i

Autor: UM Kielce

Mercedes pomoże kształcić kieleckich mechaników

2021-02-28 15:42

Mercedes może kształcić mechaników w Centrum Kształcenia Zawodowego CK Technik. Dzięki współpracy ze znaną marką uczniowie kształcący się m.in. w zawodzie mechanika samochodowego, będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami stosowanymi w dzisiejszych autach. W końcu nowoczesne technologie wymagają nowoczesnych sposobów ich naprawy.

- CK Technik ma odpowiednią infrastrukturę, pozwalającą kształcić w kierunku wybranego zawodu. Potrzebne są jednak również nowe moduły. Zapewniają je silni partnerzy, tacy jak ten, którego dzisiaj zaprezentowaliśmy - przekonuje prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

Dzięki współpracy z firmą Mercedes Benz Nobile Motors uczniowie kształcący się m.in. w zawodzie mechanika samochodowego, będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami stosowanymi w dzisiejszych autach. Nowoczesne technologie wymagają nowoczesnych sposobów ich naprawy.

- Dzisiaj bez elektroniki, bez dotknięcia samochodu, bez użycia komputerów mechanik nie jest w stanie zrobić nic - przekonuje Jakub Michalski. - Chcemy udostępnić uczniom zarówno samochody, jak i narzędzia specjalistyczne dla marki Mecedes Benz - dodaje prezes Nobile Motors.

Doświadczenie jakie zdobędą uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego CK Technik, zarówno dotyczące kwestii teoretycznych, jak i praktycznych, pomoże im w lepszym starcie na rynku pracy. Oferta firmy Nobile Motors nie ogranicza się jednak tylko do szeregu zajęć edukacyjnych.

- Planujemy zapraszać młodych ludzi na premiery wszystkich nowych samochodów. Dzisiaj jesteśmy po premierze nowej klasy S - mówi Jakub Michalski. - W klasie S mamy wszystkie absolutnie najnowsze rozwiązania, które później stopniowo przechodzą do marek popularnych - dodaje.

Umowa będzie obowiązywać przez najbliższe dwa lata.

Żyła mistrzem świata!