Wakacje

i

Autor: PIxabay

Turystyka

Najpopularniejsze kraje i kierunki wakacyjne wśród mieszkańców regionu. Gdzie najczęściej wypoczywają?

2024-06-12 12:50

Turcja to najczęstszy kierunek zagranicznych wakacji jaki wybierają kielczanie i mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. Popularnością cieszą się też: Albania, Grecja, Hiszpania czy Włochy.

Najpopularniejsze kierunki turystyczne

- Turcja jest blisko, lot trwa trzy godziny. Są tam przepiękne plaże, a gościnność Turków jest znana na całym świecie. Ponadto jest tam przepyszne jedzenie. Turcja jest też przygotowana na wypoczynek familijny. Hotele są blisko plaży, jest dużo zjeżdżali i prowadzonych animacji - mówi Alicja Redlich-Michalska z jednego z kieleckich biur podróży.

- Drugim ciekawym kierunkiem jest Albania. To piękny kraj z przyjaznymi ludźmi. Poza tym kielczanie wybierają Grecję, Hiszpanię i Włochy. Głównie kierunki europejskie, żeby podróż nie była długa i męcząca - dodaje Redlich-Michalska.

Ile zapłacimy za wakacje zagraniczne?

Za dwutygodniowe wakacje w Turcji zapłacimy około 2,5 - 4 tysięcy złotych. Wszystko zależy od terminu i standardu hotelowego. Nieco Droższe są wyjazdy do Hiszpanii czy Włoch. Kielczanie i mieszkańcy naszego regionu uwielbiają też polskie morze. Najczęściej wyjeżdżają do Gdańska, Sopotu, Rewala czy Ustki.

QUIZ. Rozpoznajesz te miejsca w Kielcach i Świętokrzyskiem? Odpowiedz, co znajduje się na zdjęciu

Pytanie 1 z 10
Fragment jakiej ulicy w Kielcach widzisz na tym zdjęciu?
Rozpoznajesz te miejsca w Kielcach i Świętokrzyskiem? (1)
Świętokrzyskie. Targi NECROEXPO i Mistrzostwa w kopaniu grobów na czas w Kielcach