Najtrudniejsza dycha w życiu! Na Telegrafie w Kielcach odbędzie się bieg górski. Zapisy już ruszyły

i

Autor: Materiały prasowe organizatora

Sport

Najtrudniejsza dycha w życiu! Na Telegrafie w Kielcach odbędzie się bieg górski. Zapisy chętnych już ruszyły

2024-06-21 8:07

W sobotę 22 czerwca na terenie ośrodka sportowo-turystycznego przy ulicy Narciarskiej w Kielcach odbędzie się Bieg Górski Telegraf Trail. Organizatorzy nazywają go "najtrudniejszą dychą w życiu". Ruszyły już zapisy chętnych.

Biegacze wystartują o godzinie 16.00 na terenie ośrodka Telegraf przy ulicy Narciarskiej 6 w Kielcach. Do przebycia będą mieli około 12 kilometrów przy około 900 m w pionie, co czyni ten bieg bardzo trudnym. Na starcie stanie około 200 zawodników.

Bieg górski w mieście! Zapraszają na Telegraf

- Bieg odbywa się w malowniczym masywie góry Telegraf, Góry Dymińskiej oraz Góry Hałasa. Różnorodność lasów, podłoża, oraz piękne widoki na panoramę Kielc sprawiają, że jest to jedno z niewielu tego typu wydarzeń biegowych – trailowy bieg górski w mieście! - zapowiada Maciej Hejman z Fundacji Coś Dobrego, jeden z organizatorów imprezy.

- Zapewne przebiegnięcie 10 km dla większości z Was, biegających regularnie, nie jest wielkim wyzwaniem, ale to nie będzie "zwykła dycha". Po pierwsze nasza dziesiątka ma mały haczyk i dodatkowo atrakcyjne 800m przewyższenia. Po drugie nie jest asfaltowa, co raczej jest atutem. A po trzecie to takiego łomotu po drodze od Bałtyku do Tatr nie znajdziecie, a to tylko niecałe dwie godzinki jazdy z Warszawy, czy Łodzi - dodaje Hejman.

Dużo atrakcji na Telegrafie

Impreza odbędzie się w ramach programu Bieganie w Świętokrzyskiem. Organizatorzy zapewnią jedzenie, napoje, tory do minigolfa, plac zabaw, wrotkarnię, inne atrakcje dla dzieci i całych rodzin.

Zapisy chętnych trwają za pośrednictwem strony internetowej www.datasport.pl (Telegraf Trail 2024 - Najtrudniejsza dycha w życiu!).

Patronat medialny nad imprezą objęło Radio ESKA.

Czytaj również:

Święto Błota! Takiej imprezy w regionie jeszcze nie było. Zobacz galerię zdjęć poniżej.

Świętokrzyskie. Dawne więzienie na Świętym Krzyżu. Jak dziś wygląda?