lekkoatletyka

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

​Nowi sportowi ambasadorzy Kielc - poszukiwani!

2022-02-01 17:31

Miasto czeka na zgłoszenia do drugiej edycji programu „Promocja miasta Kielce w roku 2022 przez kieleckich sportowców”. Chodzi o tych, którzy mają na koncie sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej w różnych dyscyplinach indywidualnych.

Mamy w naszym mieście sportowców, którzy osiągają sukcesy i regularnie występują w rozgrywkach na szczeblu krajowym, europejskim i światowym. Chcemy, żeby zostali naszymi ambasadorami, a jednocześnie pragniemy w ten sposób docenić ich osiągnięcia – mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Program adresowany jest do sportowców indywidualnych, którzy uprawiają dyscypliny mieszczące się w programie igrzysk olimpijskich lub paraolimpijskich oraz w ubiegłym roku zdobyli indywidualnie złoty medal Mistrzostw Polski lub wzięli udział w co najmniej w jednej imprezie sportowej: Igrzyska Olimpijskie lub Paraolimpijskie, Mistrzostwa świata lub Mistrzostwa Europy - informuje Urząd Miasta w Kielcach.

Zgodnie z regulaminem programu zawodnicy poprzez swoje wyniki sportowe, obecność na arenach krajowych i międzynarodowych oraz sukcesy sportowe mają promować Kielce w kraju i za granicą, między innymi, przez eksponowanie herbu miasta na strojach, promowanie Kielc w mediach społecznościowych na profilach sportowca lub klubowych, a także udział w przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez miasto.

Sportowcy będą zobowiązani także do złożenia oświadczenia o promowaniu zdrowego stylu życia, przestrzeganiu zasady fair play w rywalizacji sportowej w okresie trwania umowy.  

Termin składania wniosków upływa 11 lutego o godz. 15:00.

Do oceny wniosków prezydent Kielc powoła specjalną komisję.

Alpiniści w strojach bajkowych postaci zjechali na linach z dachu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu
Sonda
Czy Zbigniew Bródka powalczy o medal w Pekinie?