Onkologia dziecięca z nowym sprzętem

i

Autor: WSzZ w Kielcach

Onkologia dziecięca w Kielcach z nowym sprzętem

2022-02-17 10:52

Onkologia dziecięca Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach z nowym sprzętem. Chodzi o niewielką, ale bardzo cenną pompę wolumetryczną, jaką placówka na Czarnowie dostała od Fundacji "Krwinka" z Łodzi.

Pompę wolumetryczną do precyzyjnego dawkowania leków dożylnych, w warunkach domowych otrzymał Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej WSzZ w Kielcach.

- Ta pompa umożliwia podawanie leków poza szpitalem. Pozwala zaoszczędzić czas, ograniczyć przemieszczanie się, a przede wszystkim pozytywnie wpływa na samopoczucie dzieci, co nierzadko ma ogromne znaczenie podczas walki z chorobą nowotworową - zaznacza Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Używanie pompy jest intuicyjne. Dzięki temu rodzice po krótkim przeszkoleniu z łatwością poradzą sobie z obsługą urządzenia. - O korzystaniu ze sprzętu w domu decyduje lekarz. W pierwszej kolejności otrzyma ją 1,5-roczny chłopiec z ostrą białaczką limfoblastyczną. Dziecko zakwalifikowane zostało do czterotygodniowej immunoterapii - dodaje Anna Mazur-Kałuża.

Dodajmy, że szpital w Kielcach, jest drugim ośrodkiem, po łódzkiej Klinice Hematologii i Onkologii Dziecięcej, który otrzymał od sprzęt od fundacji "Krwinka".

Nowe karetki dla Warszawy. Sprzęt robi wrażenie

QUIZ: Czy potrafisz rozpoznać pierwsze wiosenne kwiaty?

Pytanie 1 z 15
Jaki to kwiat?
Jaki to kwiat?