Korona

Autor: Piotr Stańczak

PKO BP Ekstraklasa. Korona Kielce wreszcie zwycięska! Emocje w doliczonym czasie gry! Zapis relacji na żywo!

2024-08-26 18:33

Korona Kielce doczekała się swojego pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Żółto-czerwoni pokonali na własnym stadionie Stal Mielec 2:1. Gola na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie strzelił świeżo wprowadzony Dawid Błanik. Kielczanie opuszczają strefę spadkową. Zapraszamy na zapis relacji na żywo!

Korona Kielce dopiero w 6. kolejce PKO BP Ekstraklasy wreszcie zdobyła komplet punktów. Podopieczni Jacka Zielińskiego wygrali ze Stalą Mielec 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobywali: Pedro Nuno z rzutu karnego oraz Dawid Błanik w doliczonym czasie gry. Dzięki tej wygranej kielczanie opuszczają strefę spadkową. Zapraszamy do zapisu relacji na żywo.

Korona Kielce - Stal Mielec 2:1 (0:0)

Bramki: 49 min. 1:0 Pedro Nuno - karny, 87 min. 1:1 Maciej Domański, 90+1 min. 2:1 Dawid Błanik

Korona: Dziekoński - Zwoźny (88' Długosz), Trojak, Malarczyk (46' Pięczek), Resta, Matuszewski - Hofmeister, Pedro Nuno (87' Błanik), Remacle (61' Nagamatsu) - Szykawka, Dalmau (70' Trejo)

Stal: Mądrzyk - Senger, Matras, Esselink - Wolkowicz (57' Getinger), Hinokio (57' Dadok), Guillaumier (76'Gerbowski) Domański, Januzems (57' Bukowski)- Szkuryn, Wolsztyński (61' Assayag)

Żółte kartki: Hinokio, Szykawka

Widzów: 11 057

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)

2. min. Groźny strzał zza pola karnego oddał Szkurin, jednak na posterunku był Dziekoński.

5. min. Hubert Zwoźny zmarnował dośrodkowanie. Piłka poszybowała nad bramką Stali.

12. min. Szykawka faulował Hinokio w niedalekiej odległości od pola karnego. Goście nie zagrozili jednak Koronie po rzucie wolnym.

15. min. Sędzia Sebastian Krasny po konsultacji VAR zdecydował się nie podyktować rzutu karnego dla Korony. W polu karnym ręką zagrał obrońca Stali.

22. min. Koki Hinokio ukarany żółtą kartką za faul na Pedro Nuno. Portugalczyk rozpoczynał kontratak gospodarzy.

25. min. Zamieszanie w polu karnym Stali, ale żaden z piłkarzy Korony nie skierował piłki w stronę bramki.

30. min. Stal zagroziła Koronie, ale na szczęście strzał zmierzający do bramki został zablokowany przez defensora gospodarzy.

32. min. Sędzia Krasny odgwizdał kolejny już faul w kompletnie niegroźnej sytuacji.

38. min. Strzał zza pola karnego oddał Hinokio, ale piłka poszybowała wysoko ponad bramką.

45. min. Było to bardzo słaba połowa w wykonaniu obu zespołów. Brakowało groźnych sytuacji, czy chociażby składnych akcji.

45+1. min. Mocny strzał głową oddał Szykawka po dośrodkowaniu Hofmeistera. Piłka jednak minęła bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

46. min. Marcel Pięczek pojawił się na boisku w miejsce Piotra Malarczyka.

47. min. Gol dla Korony! Faulowany w polu karnym był Jewgienij Szykawka. Sędzia skonsultował jeszcze decyzję z VAR-em, ale podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Pedro Nuno. Dla Portugalczyka to pierwszy gol w barwach Korony!

57. min. Niezłe podanie od Pedro Nuno otrzymał Dalmau, ale jednak szybko zorientowali się obrońcy Stali.

63. min. Zabawił się w polu karnym Szkurin, ale akcja zakończyła się tylko rzutem rożnym.

68. min. Korona wyprowadziła groźny kontratak, ale goście zdołali skutecznie interweniować.

72. min. Fatalny strzał zza pola karnego oddał Jewgienij Szykawka.

81. min. Podłączył się w pole karne Hubert Zwoźny, ale piłka została wybita na rzut rożny.

86. min. Gol dla Stali! Maciej Domański technicznym strzałem zza pola karnego pokonał bezradnego Dziekońskiego.

90. min. Krystian Getinger minimalnie chybił

90+1. min. Gol dla Korony! Świeżo wprowadzony Dawid Błanik wykorzystał dobre podanie z lewej strony boiska. Piłka po rykoszecie wpadła do bramki!

Korona Kielce ostatecznie dowiozła korzystny wynik do końca meczu i pokonała Stal Mielec 2:1.