Szykawka

Autor: Piotr Stańczak Jewgienij Szykawka zdobył gola w ostatniej akcji meczu!

PKO BP Ekstraklasa. Korona Kielce wygrała z Jagiellonią Białystok po golu w ostatniej akcji meczu! Wideo i dużo zdjęć

2023-04-15 20:49

Korona Kielce pokazała charakter i wygrała z Jagiellonią Białystok 2:1. Gol Jewgienija Szykawki w ostatniej akcji meczu wpędził kibiców na Suzuki Arenie w szał radości. Korona jest coraz bliżej utrzymania w PKO BP Ekstraklasie.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 2:1 (0:1)

79' Zator, 90+5 Szykawka - 36' Imaz

Korona Kielce: Forenc (K) – Zator, Malarczyk, Trojak, Briceag – Petrow (80' Kwiecień) – Łukowski (89' Kiełb), Deaconu (80' Kostorz), Takáč (69' Błanik), Godinho (46' Podgórski) – Szykawka

Jagiellonia Białystok: Alomerović – Skrzypczak, Puerto, Stojinović – Prikril (77' Nguiamba), Romanczuk (K) (46' Kupisz), Nene, Sacek, Wdowik (66' Lewicki) – Imaz, Gual (77' Mena)

Żółte kartki: Gual, Nguiamba

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 10133

Notująca same zwycięstwa na własnym stadionie w rundzie wiosennej Korona Kielce rozgrywała kolejne ważne spotkanie o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Lepsze wrażenie w pierwszej połowie sprawiali jednak zawodnicy Jagiellonii Białystok, którzy momentami dominowali nad gospodarzami. Z czasem Korona zaczęła dochodzić do głosu, ale dobrze w bramce spisywał się Zlatan Alomerović - były golkiper kieleckiego zespołu.

Niepewna postawa w defensywie zawodników Korony napędzała ataki Jagiellonii. Podopieczni Kamila Kuzery w rundzie wiosennej przyzwyczaili swoich kibiców do znacznie lepszej gry. W 36. minucie przytomnie w polu karnym zachował się Jesus Imaz i po dobrze wykonanym rzucie rożnym, goście objęli prowadzenie. W pierwszej połowie gospodarze nie mieli już pomysłu, by zdobyć bramkę wyrównującą.

Na drugą połowę nie wyszedł już Marcus Godinho, a zastąpił go Jacek Podgórski. Korona uparcie dążyła do wyrównania. Dobrze w defensywie wyglądała drużyna przyjezdnych, choć Korona też miała problemy w konstruowaniu akcji. Kibice w szał radości wpadli dopiero w 79. minucie meczu, gdy Dominick Zator oddał piękny strzał głową i pokonał Zlatana Alomerovicia. Asystę przy trafieniu Kanadyjczyka zaliczył Marius Briecag.

Najlepsze przyszło jednak w doliczonym czasie gry, a konkretnie w ostatniej akcji meczu. Bohaterem został Jewgienij Szykawka, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu Dominicka Zatora strzelił gola dającego trzy punkty. Kibice ponownie wpadli w euforię, a podopieczni Kamila Kuzery pokazali niesamowity charakter i grę do samego końca. Korona Kielce przedłużyła passę zwycięstw na Suzuki Arenie. Wielkie emocje towarzyszą rywalizacji o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Korona jest bliżej zrealizowania tego celu, ponieważ tym zwycięstwem przesunęła się w górę tabeli.