Korona

Autor: Karolina Dziewięcka

PKO BP Ekstraklasa. Nieskuteczna Korona Kielce. Niedosyt po Puszczy Niepołomice. Zapis relacji live!

2024-08-31 13:31

Korona Kielce tylko bezbramkowo zremisowała z Puszczą Niepołomice. Zespół Jacka Zielińskiego mimo zdecydowanej przewagi nad rywalem, był zatrważająco nieskuteczny. Żółto-czerwoni dominowali, ale zdobywają tylko jeden punkt. Zapraszamy na zapis relacji na żywo!

Korona Kielce wypracowała sobie zdecydowaną przewagę nad Puszczą Niepołomice. Spotkanie rozgrywane na stadionie, przy ulicy Kałuży w Krakowie zakończyło się jednak tylko bezbramkowym remisem. Zespół Jacka Zielińskiego mimo dominacji nad swoim rywalem, był zatrważająco nieskuteczny. Korona powinna wygrać, ale jedynie dzieli się punktami z Puszczą. Żółto-czerwoni mają prawo odczuwać niedosyt.

Na duże pochwały zasługują kibice Korony, którzy licznie zjawili się na stadionie w Krakowie. Głośny doping sprawił, że goście mogli czuć się jak u siebie!

Zapraszamy na zapis naszej relacji live, prosto ze stadionu w Krakowie!

Puszcza Niepołomice - Korona Kielce 0:0 (0:0)

Puszcza: Komar - Mroziński (83' Hajda), Craciun, Yakuba, Siplak (83' Szymonowicz) - Serafin (70' Walski), Stępień, Cholewiak (60' Radecki), Lee Jin-Hyun, Abramowicz - Kosidis (60' Blagaić)

Korona: Dziekoński - Zwoźny (71' Długosz), Trojak, Resta, Pięczek, Matuszewski - Hofmeister (80' Kamiński), Remacle (71' Nagamatsu), Pedro Nuno (80' Trejo) - Szykawka, Dalmau

Żółte karki: Jin Hyun - Hofmeister

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)

Widzów: 2411

Rozgrzewka Korona

Autor: Karolina Dziewięcka Korona Kielce podczas rozgrzewki przed meczem z Puszczą Niepołomice
Kibice Korony

Autor: Marcin Łataś

Korona Kielce mogła liczyć na ogromne wsparcie swoich kibiców. Żółto-czerwoni fani licznie zgromadzili się na stadionie przy ulicy Kałuży w Krakowie. Głośny doping kielczan zdominował cały obiekt. Kibice gospodarzy byli zdecydowanie ciszej. Zespół Jacka Zielińskiego mógł się czuć jak na meczu u siebie.

3. min. Korona szybko zagroziła gospodarzom. Uderzenie Szykawki zostało jednak zablokowane, a goście zyskali rzut rożny.

5. min. Kielczanie grali odważnie, starali się szybko strzelić pierwszego gola. Na samym początku goście mieli już kilka rzutów rożnych.

7. min. Miłosz Trojak wyprowadzał dobrze zapowiadający się kontratak, jednak zawiodło ostatnie podanie.

12. min. Pierwsza bardzo groźna akcja Puszczy skończyła się szczęśliwie dla Korony. Mocny strzał Abramowicza z woleja świetnie obronił Dziekoński. Po chwili zamieszanie zostało zażegnane.

15. min. Puszcza w swoim stylu próbowała stwarzać zagrożenie po długich wrzutach z autu w pole karne Korony. Kielczanie jednak skutecznie się bronili.

17. Sprytnie współpracowali ze sobą Dalmau oraz Szykawka. Białorusin inteligentnie przepuścił piłkę dla Hiszpana. Dalmau odegrał z pierwszej piłki i niewiele zabrakło, a Szykawka znalazłby się w korzystniej sytuacji.

20. min. Kolejna groźna akcja Koroniarzy. Pedro Nuno zagrał piłkę w pole karnego do Adriana Dalmau. Hiszpan szukał okazji do oddania strzału. Uderzenie zostało jednak zablokowane przez defensora Puszczy.

28. min. Aktywny Adrian Dalmau wyłożył piłkę do strzału Pedro Nuno. Portugalczyk uderzył mocno po ziemi, ale piłka minimalnie minęła słupek.

30. min. Adrian Dalmau sprytnie minął obrońcę Puszczy, wpadł w pole karne, ale po kontakcie z rywalem się przewrócił. Sędzia nie podyktował jednak rzutu karnego.

37. min. Korona długo utrzymywała się przy piłce i wciąż próbowała konstruować sytuacje na strzelenie gola.

38. min. Martin Remacle oddał strzał z dystansu jednak piłka poszybowała ponad bramką.

41. min. Doskonałe podanie z głębi pola posłał Trojak do Matuszewskiego. Ostatecznie były piłkarz Warty wywalczył rzut rożny dla Korony.

43. min. Kielczanie dominowali, ale problem pojawiał się tuż przed polem karnym Puszczy.

Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Korona ma prawo odczuwać niedosyt, ponieważ znacząca przewaga powinna zakończyć się chociaż jednym golem.

46. min. Druga połowa rozpoczęła się przy obfitych opadach deszczu.

47. min. Korona szybko wywalczyła dwa rzuty wolne. Kielczanie znów narzucili swój rytm gry.

49. min. Sprytnie wykonany rzut wolny przez Koronę. Piłka po zgraniu Miłosza Trojak trafiła na piąty metr, a tam bliski szczęścia był Jewgienij Szykawka. Białorusin został jednak uprzedzony przez obrońcę Puszczy.

55. min. Puszcza po raz pierwszy zaatakowała Koronę. Kielczanie wybyli piłkę na rzut rożny, po którym nie było większego zagrożenia.

63. min. Korona wyprowadziła wzorowy kontratak rozpoczęty przez Xaviera Dziekońskiego. Kielczanie wymienili kilka podań, a na finiszu tej akcji Zwoźny zagrał do Szykawki, ale Białorusin w doskonałej sytuacji trafił w bramkarza.

68. min. Pedro Nuno oddał bardzo groźny strzał zza pola karnego, ale piłka niewiele minęła bramkę.

71. min. Wiktor Długosz oraz Shuma Nagamastsu pojawili się na boisku za Huberta Zwoźnego i Martina Remacle.

75. min. Shuma Nagamtsu chwilę po wejściu na plac gry oddał mocny strzał z pierwszej piłki. Futbolówka poszybowała nad bramką.

78. min. Pedro Nuno oddał kolejny strzał, ale tym w sam środek bramki i zdecydowanie za lekki.

81. min. Niespodziewanie w dobrej sytuacji znalazła się Puszcza. Strzał z bliskiej odległości zdołał jednak świetnie wybronić Dziekoński.

87. min. Kielczanie dopuścili Puszczę do głosu. Po raz kolejny musiał interweniować Dziekoński.

88. min. Trejo biegł z piłką w stronę bramki Puszczy, ale jego strzał okazał się bardzo słaby.

90. min. Zatrważająca była nieskuteczność Korony. W doliczonym gry fatalnie podawał Szykawka.

90+4. min. Puszcza wykonywała jeszcze stałe fragmenty gry, ale po chwili sędzia zakończył spotkanie.

Korona Kielce rozczarowała swoją skutecznością i tylko bezbramkowo zremisowała z Puszczą Niepołomice. Zespół Jacka Zielińskiego ma prawo odczuwać niedosyt.