Kuzera

Autor: Piotr Stańczak

PKO BP Ekstraklasa. Ważne zwycięstwo Korony Kielce nad Miedzią Legnica

2023-04-01 17:04

Niezła pierwsza połowa, słaba druga, ale Korona Kielce zdobyła cenne trzy punkty z outsiderem PKO BP Ekstraklasy, Miedzią Legnica. Wygrała 1:0. Ozdobą meczu był gol autorstwa Ronaldo Deaconu. Korona ponownie nad strefą spadkową.

Spotkanie Korony Kielce z ostatnią w tabeli Miedzią Legnica rozpoczęło się pod dyktando gospodarzy. W 12. minucie kapitalny strzał z dystansu lewą nogą oddał Ronaldo Deaconu i pokonał Abramowicza. To drugi gol Rumuna w barwach Korony i drugi wyjątkowej urody. Chwilę później piłka znów znalazła się w bramce Miedzi Legnica, ale gol Jakub Łukowskiego nie został uznany, gdyż arbiter dopatrzył się w tej akcji faulu Petrowa na Drygasie.  Spotkanie prowadził Patryk Gryckiewicz z Torunia, który sędziował w sposób kontrowersyjny. Wiele jego decyzji było kompletnie niezrozumiałych, m.in wznowienie gry po analizie VAR w niewłaściwym miejscu czy rozdawanie zawodnikom kartek w nieadekwatnych sytuacjach. Słaba kontrola meczu z jego strony sprawiała, że robiło się nerwowo na boisku i na trybunach. Czerwoną kartką ukarany został Grzegorz Opaliński - asystent trenera Kamila Kuzery. Swoje sytuacje miała również Miedź Legnica, która zanotowała strzał zza pola karnego w słupek i tylko dzięki czujności Konrada Forenca, utrzymał się wynik korzystny dla Korony.

W drugiej połowie kielczanie znacznie obniżyli loty. Gospodarze dali się zamknąć na własnej połowie na długi czas. Nie udawały się kontrataki, a goście konstruowali groźne ataki, które dawały kielczanom ostrzeżenia. Mecz Korony z Miedzią zaczął przypominać typowe spotkanie drużyn walczących o utrzymanie w najgorszym tego słowa znaczeniu. Podopieczni Kamila Kuzery ograniczali się do dalekiego i niedokładnego wybijania piłki. W ostatniej akcji meczu Konrad Forenc niepotrzebnie wyszedł do górnej piłki, co prawie skończyło się golem wyrównującym. Korona jednak zdołała utrzymać korzystny wynik i nadal jest niepokonaną drużyną na własnym stadionie w rundzie wiosennej. To kolejny ważny krok w kierunki utrzymania w PKO BP Ekstraklasie.

Korona Kielce – Miedź Legnica 1:0 (1:0)

Deaconu 11'

Korona: Forenc - Zator, Malarczyk, Trojak, Briceag - Godinho (80' Kiełb), Deaconu (64' Szpakowski), Nono, Petrow (80' Kwiecień), Łukowski - Szykawka.

Miedź: Abramowicz - Matynia (46' Carolina), Gulen, Mijusković, Masouras - Tront, Drygas (46' Moya), Dominguez, Drachałc - Henriguez (69' Obieta), Narsingh (65' Velkovski).

Żółte Kartki: Malarczyk, Nono, Szykawka, Godinho – Drygas, Mijusković, Tront, Dominguez