Pogoda na Boże Ciało i długi weekend dla województwa świętokrzyskiego. Sprawdź najnowsze prognozy

i

Autor: Piotr Stańczak

Sprawdź

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend dla województwa świętokrzyskiego. Sprawdź najnowsze prognozy

2024-05-29 8:10

Przed nami długi majowo-czerwcowy weekend, który rozpocznie się w Boże Ciało. To również wtedy przypada Dzień Dziecka. Jakiej pogody możemy spodziewać się w Kielcach i województwie świętokrzyskim?

Boże Ciało przypada w tym roku w czwartek 30 maja, dla wielu osób rozpocznie się wtedy długi weekend (do 2 czerwca włącznie). Jakiej pogody możemy spodziewać się w naszym regionie. Prognozy dla województwa świętokrzyskiego przedstawiła serwisowi kielce.eska.pl Emilia Szewczak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda dla Świętokrzyskiego na 30 maja - 2 czerwca 2024

- Długoterminowe modele meteorologiczne sugerują, że od 30 maja do 2 czerwca w Polsce będzie piękna pogoda, maksymalna temperatura powietrza w ciągu dnia wyniesie od 26 do 28 stopni Celsjusza. W województwie świętokrzyskim ciepłe będą także noce (od 14 do 16 stopni). Pod koniec maja i na początku czerwca możemy spodziewać się wzrostu temperatury, ma być wyższa od przeciętnej, jaka zwykle występuje w tym okresie - przekazuje Emila Szewczak z IMGW.

Bądźmy ostrożni w lasach

Według prognoz aura ma okazać się łaskawa jeśli chodzi o opady atmosferyczne. Synoptycy przewidują, że będzie to raczej "suchy" tydzień. Z drugiej strony zwiększa się wtedy zagrożenie pożarowe. - Zwłaszcza przebywający i wypoczywający wtedy w lasach muszą uważać, aby nie doszło do niebezpiecznych zdarzeń i wypadków - radzi przedstawicielka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Świętokrzyskie. Piękne widoki na Kielce z góry Karczówki i wieży klasztornej

QUIZ. Rozpoznajesz te miejsca w Kielcach i Świętokrzyskiem? Odpowiedz, co znajduje się na zdjęciu

Pytanie 1 z 10
Fragment jakiej ulicy w Kielcach widzisz na tym zdjęciu?
Rozpoznajesz te miejsca w Kielcach i Świętokrzyskiem? (1)