Wideo i galeria zdjęć

Polska pokonała Ukrainę. Biało-czerwony PGE Narodowy! Tak kibice dopingowali naszą reprezentację

2024-06-08 6:51

W piątek 7 czerwca piłkarska reprezentacja Polski pokonała w meczu towarzyskim Ukrainę 3:1 na PGE Narodowym w Warszawie. Dla podopiecznych Michała Probierza był to przedostatni sprawdzian przed wyjazdem na finały Mistrzostw Europy w Niemczech. Zobaczcie galerie zdjęć ze spotkania.

Reprezentacja Polski jest coraz bliżej pierwszego meczu w finałach Euro 2024. Przypomnijmy, podopieczni Michała Probierza zakwalifikowali się do turnieju jako jedni z ostatnich, po barażach, w których pokonali najpierw Estonię a potem (po rzutach karnych) Walię. Mecz z Ukrainą na PGE Narodowym to jedna z ostatnich prób "biało-czerwonych" przed turniejem w Niemczech (w poniedziałek 10 czerwca nasi piłkarze zmierzą się jeszcze towarzysko z Turcją).

Polska - Ukraina. Wszystkie bramki w pierwszej połowie

W piątek w obecności ponad 47 tysięcy kibiców Polacy pokonali Ukrainę 3:1 (3:1). Gole dla naszej reprezentacji strzelili: Sebastian Walukiewicz w 11 minucie, Piotr Zieliński w 16 min. oraz Taras Romanczuk w 31 min. Bramkę dla Ukrainy uzyskał Artem Dowbyk w 40 minucie.

Robert Lewandowski wszedł po przerwie

Selekcjoner naszej drużyny Michał Probierz tym razem dał odpocząć kilku czołowym graczom. Dopiero w drugiej połowie na boisku pojawił się Robert Lewandowski, który przejął wówczas kapitańską opaskę od Zielińskiego. Fatalnie potoczył się mecz dla Arkadiusza Milika, który już w piątej minucie musiał opuścić murawę z powodu kontuzji. Wykluczyła ona tego piłkarza z występu w finałach Mistrzostw Europy.

Na PGE Narodowym Polacy mogli liczyć na mocne wsparcie swoich fanów, ale swój zespół z kolei głośno dopingowali także ukraińscy kibice.

Polska - Ukraina 3:1 (3:1)

Bramki: 1:0 Sebastian Walukiewicz 11 min., 2:0 Piotr Zieliński 16, 3:0 Taras Romanczuk 31, 3:1 Artem Dowbyk 40.

Polska: Łukasz Skorupski - Sebastian Walukiewicz (61. Bartosz Bereszyński), Bartosz Salamon, Jakub Kiwior - Michał Skóraś, Piotr Zieliński (61. Robert Lewandowski), Taras Romanczuk (60. Jakub Moder), Sebastian Szymański, Nicola Zalewski (72. Tymoteusz Puchacz) - Adam Buksa, Arkadiusz Milik (4. Kacper Urbański, 61. Jakub Kałuziński). Trener Michał Probierz.

Ukraina: Heorhij Buszczan - Ołeksandr Tymczyk, Maksym Tałowierow, Walerij Bondar, Witalij Mykołenko (46. Ołeksandr Zinczenko) - Andrij Jarmołenko (69. Wiktor Cyhankow), Rusłan Malinowski (70. Bohdan Mychajliczenko), Serhij Sydorczuk, Heorhij Sudakow (81. Mykoła Szaparenko), Ołeksandr Zubkow (70. Mychajło Mudryk) - Artem Dowbyk (76. Władysław Wanat). Trener Siergier Rebrow.

Sędziował: Andrew Madley (Anglia). Widzów: 47.013.

Poniżej zdjęcia z meczu Polska - Ukraina na PGE Narodowym.

Polska w finałach Euro 2024. Z kim zagramy?

W finałach Mistrzostw Europy, w grupie Polska zagra kolejno z:

• Holandią (16 czerwca w Hamburgu, początek o godzinie 15.00)
  • Austrią (21 czerwca w Berlinie, godz. 18.00)
  • Francją (25 czerwca w Dortmundzie, godz. 18.00)

Otwarcie Euro nastąpi 14 czerwca, w meczu otwarcia Niemcy zagrają ze Szkocją. Faza pucharowa turnieju zacznie się 29 czerwca, finał mistrzostw 14 lipca. W turnieju wezmą udział 24 reprezentacje.

Zobaczcie poniżej, jak śpiewano hymny Polski i Ukrainy przed meczem.