Klasztor na Świętym Krzyżu

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Kielcach / powiat.kielce.pl

Przewodnik po powiecie kieleckim. Starostwo poleca podróżnym lokalne szlaki

2020-06-05 14:19

Gdzie znajdziemy ciekawą architekturę, zabytek techniki, a gdzie szukać rozrywki. Między innymi takie informacje umieszczone zostały w nowym przewodniku po atrakcjach powiatu kieleckiego. Do liczącego 50 stron przewodnika trafiło wszystko to, co najlepsze w okolicach Kielc.

Nowy przewodnik dla przyjezdnych przygotowało Starostwo Powiatowe w Kielcach. Dzięki publikacji pod hasłem „Powiat kielecki zawsze po drodze” poznamy najbardziej urokliwe zakątki naszego regionu, a po najciekawszych obiektach oprowadzają nas szlaki turystyczne: piesze, rowerowe, dydaktyczne i spacerowe. Wydawnictwo wskazuje interesujące miejsca położone we wszystkich gminach powiatu. Autorzy polecają na przykład zagrodę chłopską w Kakoninie, ruiny zamku i zagrodę Czernikiewiczów w Bodzentynie, a także rezerwaty i kąpieliska w okolicach Kielc. Dowiemy się także o przeszłości prezentowanych zabytków. Nie zabrakło też informacji praktycznych - przewodnik wskazuje gdzie znajdziemy nocleg czy gdzie zjemy coś dobrego.

Każda atrakcja opisana w przewodniku opatrzona jest kodem QR. Po zeskanowaniu go smartfonem dostajemy jeszcze więcej ciekawostek.

QUIZ: Rozpoznasz polskie miasta po jednym zdjęciu? Sprawdź!

Pytanie 1 z 20
Miasto ze zdjęcia to:
Kraków