Korona Kielce - Legia Warszawa

Autor: Korona Kielce

Remis Korony z Legią na inaugurację PKO BP Ekstraklasy

2022-07-18 9:03

O włos od niespodzianki na Suzuki Arenie. W meczu 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała z Legią Warszawa 1:1. Goście kończyli ten mecz w dziesiątkę, ale to jednak oni pierwsi trafili do siatki.

W pierwszej połowie na boisku działo się niewiele ciekawego. Gospodarze, choć grali ambitnie, nie oddali żadnego celnego strzału. Więcej wydarzeń było na trybunach. Z powodu odpalenia rac przez kibiców gospodarzy i zadymienia boiska sędzia Tomasz Musiał przerwał grę, a później doliczył do pierwszej części aż osiem minut.

Po zmianie stron Korona wciąż dość długo nie zagrażała rywalom. Wydawało się, że kluczowa będzie 61. minuta, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył kapitan gości Mateusz Wieteska. Mimo osłabienia to jednak legioniści dążyli do objęcia prowadzenia i udało im się dopiąć swego w 73. minucie - po dośrodkowaniu z prawej strony Pawła Wszołka skutecznym strzałem głową popisał się Albańczyk Ernest Muci.

Gospodarze nie mieli już nic do stracenia i w końcu zaatakowali odważniej. Na efekty nie trzeba było długo czekać - w 83. minucie wyrównującą bramkę po efektownym strzale zdobył Jakub Łukowski. Do końca wynik już nie uległ zmianie, choć kielczanie byli blisko sprawienia niespodzianki.

- Szacunek dla moich piłkarzy. Można być dumnym z tego, jak chwilami grali przeciwko bardzo dobrej drużynie. Mieliśmy plan na ten mecz. Nie kombinowaliśmy w środku pola, bo wiedzieliśmy, że Legia ma tam przewagę. Staraliśmy się grać bezpośrednio do napastników, którzy mieli utrudniać zadanie obrońcom rywali. Na koniec pozostał niedosyt, ale szanuję ten jeden punkt - powiedział po meczu Leszek Ojrzyński, trener Korony.

Czykier: gdybym zdobył medal, byłbym legendą

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Pokaż nam, jakim bystrzachą jesteś!

Winston Churchill otrzymał w 1953 roku...