Remont wiaduktu na węźle S7 i obwodnicy Jędrzejowa. Będzie zmiana organizacji ruchu

i

Autor: Piotr Stańczak/zdjęcie ilustracyjne

Inwestycje

Remont wiaduktu na węźle S7 i obwodnicy Jędrzejowa. Będzie zmiana organizacji ruchu

2024-06-13 15:49

W poniedziałek, 17 czerwca rozpoczyna się remont wiaduktu węzła Jędrzejów Północ komunikującego drogę ekspresową S7 z północną obwodnicą Jędrzejowa w ciągu drogi krajowej numer 78. Wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu.

- Remont obejmuje m.in. wymianę izolacji i nawierzchni na wiadukcie oraz przeprowadzenie zabiegów naprawczo-konserwacyjnych w obrębie konstrukcji nośnej i gzymsów. Prace prowadzone będą zarówno na obiekcie, jak i pod nim. Podczas robót, dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników dróg wprowadzane będą zmiany organizacji ruchu - informuje Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ruszy remont wiaduktu w Jędrzejowie

W związku z pracami remontowymi na wiadukcie, w poniedziałek po południu, 17 czerwca, planowane jest całkowite wyłączenie z ruchu jezdni na obiekcie i zamknięcie dwukierunkowej łącznicy węzła S7/DK78 Jędrzejów Północ dla relacji Zawiercie – Kielce i Kraków – Zawiercie na około miesiąc. Ruch skierowany zostanie na oznakowane objazdy odcinkami drogi ekspresowej S7 między węzłami Mnichów i Jędrzejów Południe. Otwarte pozostaną łącznice węzła Jędrzejów Północ w relacjach Kielce – Zawiercie i Zawiercie – Kraków, którymi poprowadzone będą objazdy.

Zmiana organizacji ruchu

Kierowcy podróżujący DK78 od Zawiercia w kierunku Kielc i Warszawy na węźle Jędrzejów Północ będą zjeżdżać łącznicą na S7 w kierunku Krakowa, a następnie na węźle Jędrzejów Południe zawracać w stronę Kielc.

Podróżujący od Krakowa w kierunku Zawiercia będą dojeżdżać drogą ekspresową S7 do węzła Mnichów, zawracać na tym węźle w stronę Krakowa, a następnie na węźle Jędrzejów Północ zjeżdżać z S7 łącznicą do DK78 w kierunku Zawiercia. Bezkolizyjne i płynne zawracanie umożliwią ronda w obrębie węzłów Mnichów i Jędrzejów Południe.

Kiedy koniec remontu w Jędrzejowie?

- Kompleksowy remont wiaduktu planowany jest do połowy października, ale udostępnienie jezdni na obiekcie i otwarcie łącznicy planowane jest w drugiej połowie lipca. Podczas kolejnych etapów robót przewidziane są krótkotrwałe zmiany organizacji ruchu polegające na zwężeniach m.in. jezdni pod obiektem. Koszt robót to około 1,3 miliona złotych - dodaje Małgorzata Pawelec-Buras.

Budowa trasy S7 w rejonie Miechowa w Małopolsce - zobacz galerię zdjęć.

Remont wiaduktu na węźle S7 i obwodnicy Jędrzejowa. Będzie zmiana organizacji ruchu (2)

i

Autor: GDDKiA Kielce
Gwiazda "Rancza" po latach wraca na mały ekran. Magdalena Waligórska-Lisiecka dostała angaż w kultowej produkcji