Robert Lewandowski i piłkarze FC Barcelony odwiedzili chorego chłopca z Końskich!

i

Autor: Facebook/oficjalny profil FC Barcelony Robert Lewandowski (z lewej) z małym Brunem oraz jego rodzicami Agatą i Mariuszem Słowińskimi w klinice w Barcelonie.

Robert Lewandowski i piłkarze FC Barcelony odwiedzili chorego Bruna Słowińskiego z Końskich!

2023-01-02 21:16

Robert Lewandowski oraz trener Xavi i pozostali zawodnicy FC Barcelony odwiedzili szpitale i kliniki w tym mieście, gdzie leczą się ciężko chore dzieci. Wśród małych pacjentów jest także 2-letni Bruno Słowiński z Końskich.

- Pierwsza męska drużyna FC Barcelony wraz z członkami zarządu klubu oraz przedstawicielami i wolontariuszami Fundacji FC Barcelona odwiedziła w poniedziałek hospitalizowane dzieci w różnych ośrodkach w Katalonii. Tym samym, po dwóch latach, w czasie których Fundacja była zmuszona do wirtualnej wizyty w związku z pandemią Covid-19, przywrócono wieloletnią tradycję wizyt w szpitalach. To chwila radości i szczęścia dla wielu dzieci, które niestety o tej porze roku trafiają do szpitala. To także bez wątpienia wyjątkowy moment w roku dla samych graczy i dyrektorów zarządów - informuje strona internetowa FC Barcelona.

Wśród małych pacjentów, przebywających w jednej z klinik w Barcelonie (Hospital Sant Joan de Déu Barcelona) jest Bruno Słowiński, 2-letni chłopiec z Końskich, u którego zdiagnozowano złośliwy nowotwór w brzuszku- neuroblastomę. W stolicy Katalonii wycięto mu 80 procent glejaka.

- Cała załoga jest zadowolona z operacji bo jak powiedział chirurg operacja była bardzo skomplikowana - pisali pod koniec grudnia rodzice dziecka na stronie Dzielny Bruno na Facebooku. - Kolejnym etapem jest immunoterapia i radioterapia. Mamy nadzieję, że będą przebiegały zgodnie z planem, abyśmy mogli zdrowi wrócić do domu... - informują państwo Agata i Mariusz Słowińscy na stronie internetowej www.siepomaga.pl/waleczny-bruno.

Warto dodać, że w pomoc chłopcu zaangażowało się w ostatnich miesiącach mnóstwo mieszkańców Końskich, tamtejszego powiatu, województwa świętokrzyskiego i nie tylko. Na rzecz małego Bruna odbywało się wiele akcji charytatywnych i zbiórek, koncertów, pomagali sportowcy, ludzie kultury, politycy, przedsiębiorcy, ciężko wymienić wszystkich.

Wizyta napastnika i kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego, na co dzień gwiazdora "Dumy Katalonii" oraz Xaviego i reszty zawodników "Blaugrany" była dla Bruna i państwa Słowińskich, podobnie zresztą jak wszystkich małych pacjentów i ich opiekunów, wielkim przeżyciem.

- Robert Lewandowski dziękujemy. My z emocji mamy stan podgorączkowy i zostajemy w szpitalu mimo, że dziś mieliśmy już wyjsć. Mix emocji - napisali rodzice Bruna na Facebooku.

Zbiórka na leczenie Bruna Słowińskiego nadal trwa. Do poniedziałku 2 stycznia do godziny 21 udało się zebrać ponad dwa miliony złotych, co stanowi ponad 97 procent całej sumy. To, co udało się jednak pozyskać rodzinie chłopca, wystarczyło do przeprowadzenia operacji. Przed małym konecczaninem nadal wiele miesięcy leczenia praz rehabilitacji.

Nadal można wpłacać pieniądze na rzecz małego wojownika, zbiórka odbywa się tutaj PILNE: Malutki Bruno walczy o życie! Z oddziału onkologii błagamy o ratunek...

Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!