Policja radiowóz

i

Autor: M.Cieślikiewicz Mielec: Zaginął 16-letni Patryk. Od poniedziałku nie nawiązał kontaktu z rodziną!

Są zarzuty i wniosek o areszt dla sprawcy tragicznego wypadku w Daleszycach! Mężczyzna śmiertelnie potrącił matkę i jej dziecko

2021-08-17 17:14

Jak ustalono, kompletnie pijany 39- latek , jadący z nadmierną prędkością, śmiertelnie potrącił 38 - letnią kobietę i jej 4- letnią córkę , które przechodziły przez jezdnię, a potem uciekł wraz z dwoma pasażerami. Wszyscy byli nietrzeźwi. Tylko jeden z nich, prowadzący auto, 39-letni Michał Z. usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że w chwili zdarzenia samochodem kierował 39-letni Michał Z., któremu prokurator przedstawił trzy zarzuty.

Pierwszy związany z umyślnym sprowadzeniem katastrofy w ruchu lądowym w następstwie umyślnego naruszenia reguł bezpieczeństwa, a w tym przekroczenia prędkości, kierowania w stanie nietrzeźwości, a w konsekwencji śmiertelnego potrącenia 37-latki i jej 4-letniej córki oraz ucieczki z miejsca zdarzenia; drugi związany z kierowaniem samochodem w stanie nietrzeźwości; trzeci związany z zaborem pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego użycia - wylicza Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. 

Podejrzanemu grozi kara łączna do 20 lat pozbawienia wolności - dodaje Daniel Prokopowicz.

Dwaj pasażerowie auta po przesłuchaniu w charakterze świadków zostali zwolnieni.

Materiał dowody, który na tym etapie został zgromadzony nie dał podstaw do  przedstawienia im zarzutów - mów Daniel Prokopowicz.

Pociąg-widmo pod Kołbaskowem
Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?