Skatepark przy Kadzielni będzie rozbudowany

i

Autor: UM Kielce

Skatepark przy Kadzielni będzie rozbudowany

2021-08-09 10:51

Dobra wiadomość dla miłośników jazdy na deskorolkach, rolkach, hulajnogach i rowerach. Wkrótce rozpocznie się rozbudowa Skateparku przy Kadzielni. W Urzędzie Miasta Kielce podpisano już umowę z wykonawcą robót.

Stworzenie wielofunkcyjnego skateparku, mieszczącego się w Kielcach u zbiegu ulic Krakowskiej i Pakosz, to początek realizacji największego i najdroższego projektu w ramach zeszłorocznej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. W 2020 r. mieszkańcy Kielc na realizację projektu pn. "Skatepark i Pumptrack (tor rowerowy, deskorolkowy, hulajnogowy i rolkowy) – Aktywna Strefa przy Kadzielni i w Parku Baranowskim" oddali 2 243 głosy.

- To dzięki zaangażowaniu mieszkańców, w Kielcach powstanie kolejne miejsce aktywnego wypoczynku otwarte dla wszystkich pokoleń. Skatepark z prawdziwego zdarzenia pozwoli kielczanom rozwijać swoje pasje i umiejętności w kreatywny i bezpieczny sposób. Warto podkreślić, że wykonawcą robót jest firma z długoletnim doświadczeniem, która zrealizowała ponad tysiąc obiektów typu skatepark w całej Polsce i za granicą – mówi zastępca prezydenta Kielc Bożena Szczypiór.

Nowy obiekt wpłynie na zwiększenie atrakcyjności Kadzielni, gdzie mieszkańcy i turyści mogą już korzystać np. z tyrolki czy ścieżki spacerowo-rowerowej wokół skałki Geologów. W pobliżu skateparku znajduje się tor do nauki jazdy na wózkach inwalidzkich, który również powstał w ramach budżetu obywatelskiego.

Na skwerze Edmunda Niziurskiego dotychczasowe przeszkody zastąpi bezpieczny i nowoczesny tor dla deskorolek, rowerów i hulajnóg. Obiekt przy Kadzielni zostanie rozbudowany o monolityczny, betonowy Skatepark wraz z wyprofilowanymi przeszkodami przystosowanymi do jazdy na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach.

Powstanie również Skatepark Kids, czyli pas z łatwiejszymi przeszkodami, przystosowany dla potrzeb mniejszych dzieci i osób początkujących. Cały teren będzie oświetlony, zostaną też ustawione ławki, stojaki, stacja naprawy rowerów oraz kosze na śmieci i tablice informacyjne.

Wartość tej inwestycji to blisko 3 mln zł. Wykonawca na realizację prac ma czas do 6 grudnia.

Tor do nauki jazdy na wózku inwalidzkim na kieleckiej Kadzielni

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to: