Smaki jesieni w Tokarni

i

Autor: Muzeum Wsi Kieleckiej/Facebook zdjęcie ilustracyjne

"Smaki Jesieni". Impreza w skansenie w Tokarni - już w niedzielę!

2022-09-21 13:49

Degustacja lokalnych przysmaków, warsztaty, które przybliżą dawną wieś kielecką i pozwolą poznać minione zwyczaje, czy lekcje gwary świętokrzyskiej. Takie, między innymi, atrakcje będą czekać na chętnych już w niedziele, 25 września w Parku Etnograficznym w Tokarni podczas imprezy- "Smaki Jesieni".

Zapraszamy do Parku Etnograficznego w Tokarni na wspólne powitanie jesieni. Mamy nadzieję, że wreszcie będzie słoneczna, a jeśli nie to będzie można ogrzać się przy ogniskach, w których będą pieczone ziemniaki. Oczywiście zapraszamy do ich degustacji, podobnie jak i pieczonych podpłomyków - mówi Beata Ryń z Muzeum Wsi Kieleckiej.

W programie imprezy jest jeszcze wiele innych atrakcji, które przeniosą nas na dawną wieś kielecką i pozwolą poznać minione zwyczaje i rzemiosło

-  warsztaty z rzeźby ludowej i wycinankarstwa w wykonaniu Andrzeja i Lucyny Kozłowskich odbędą się w sektorze małomiasteczkowym przy stoiskach artystów.

- kiszenie kapusty w wykonaniu Wincentowian, darcie pierza oraz przędzenie na przęślicy w wykonaniu Korytniczanek na podwórzu zagrody ze Ślęzan

- lekcje gwary świętokrzyskiej, które poprowadzi Ewa Siudajewska oraz Władysław Pedrycz "Ptosek" odbędą się na małej scenie w sektorze dworsko-folwarcznym.

- warsztaty "Wesele wójtowej córki" podczas, których będzie można poznać tradycje związane z zamążpójściem oraz weselem na wsi świętokrzyskiej - poprowadzą Śwarne Kakonianki

Imprezę uświetni benefis 50-lecia twórczości Edwarda Goli oraz 10-lecia Kapeli Edwarda Goli

Ponadtona scenie wystąpią: Zespół Ludowy Bolechowiczanie, Wojtek Misiowiec, Kapela Działoszacy, Zespół Pieśni i Tańca Wincentowianie, Zespół Pieśni i Tańca Sorbin, Wpada w Ucho.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz lokalnych przysmaków i rękodzieła ludowego.

"Smaki Jesieni" - 25.09.22- skansen w Tokarni, godz.11.00 - 18.00

Jubileuszowa Agropromocja w Starym Sączu

QUIZ. Czy poradziłbyś sobie w życiu na wsi? Mieszczuchy nie mają szans

Pytanie 1 z 8
Jak jest Twój wymarzony poranek?