Aleja IX Wieków Kielc

i

Autor: UM Kielce

Sporo zmian na alei IX Wieków Kielc. Dotyczą nie tylko kierowców

2022-09-20 11:24

Jedną ze zmian, jest wyłączenie zatoki autobusowej na alei IX wieków Kielc. Chodzi tu konkretnie o przystanek w pobliżu Urzędu Wojewódzkiego. Zmiany będą obowiązywać już od jutra i potrwają około miesiąca. Ale to nie wszystkie zmiany.

Zatoka autobusowa na alei IX wieków Kielc zostanie wyłączona już jutro (tj. 21.09). Tymczasowy przystanek zlokalizowany będzie w pobliżu ronda Herlinga-Grudzińskiego.

Będą zmiany również dla kierowców

W nocy z 21 na 22 września zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone również w rejonie skrzyżowania alei IX wieków Kielc z ulicą Źródłową. To w związku z budową drogi dla rowerów w ramach projektu Kielecki Rower Miejski.

Wyłączony zostanie skrajny prawy pas ruchu oraz chodnik na al. IX Wieków Kielc na odcinku pomiędzy ul. Winnicką i ul. Źródłową. Skręt w prawo z al. IX Wieków Kielc w ul. Źródłową możliwy będzie z sąsiedniego, środkowego pasa ruchu. Ruch pieszych zostanie skierowany na ul. Winnicką i ul. Jarońskich. Poza tym wyłączone zostanie przejście dla pieszych przez al. IX Wieków Kielc po zachodniej stronie skrzyżowania z ul. Źródłową i al. Solidarności.

Zmiany w organizacji ruchu potrwają około miesiąca.

Nowa żaglówka dla UKS-u Kielce

Sprawdź, czy jesteś mistrzem ortografii. Mega trudny quiz ortograficzny!

Pytanie 1 z 10
Która wersja jest poprawna?