Nowe motocykle w garnizonie

i

Autor: Świętokrzyska Policja

Świętokrzyska policja wzbogaciła się o nowe motocykle [ZDJĘCIA]

2022-07-25 11:45

Do Komendy Miejskiej Policji w Kielcach trafiły dwa nowe policyjne motocykle. Kolejne dwa zasiliły komendę w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nowe maszyny to nowe możliwości funkcjonariuszy, szczególnie gdy liczy się czas dojazdu na miejsce. Łącznie do garnizonu trafi 14 takich motocykli.

Nowe maszyny to BMW R 1250 RT. Jednoślad, znany w wersji cywilnej wielu użytkownikom, zasilany jest 2-cylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, moment obrotowy o wartości 143 Nm skutecznie „odpycha” motocykl od asfaltu.

Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. Zupełnie nowe malowanie, wzbogacone o wiele elementów odblaskowych, sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu barwy niebieskiej i czerwonej. W wyposażeniu znajdziemy także podgrzewane siedzenie i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort podróżowania.

Wszystko to sprawia, że motocykl ten jest niezwykle skutecznym źródłem napędu, szczególnie w ruchu miejskim, gdzie często mamy do czynienia z utrudnieniami. Od dziś policjantów na motocyklach w nowym wydaniu możemy obserwować na ulicach Kielc i Ostrowca Świętokrzyskiego. Łącznie do garnizonu trafi 14 takich motocykli

Eska Summer City Kielce 2022 START

Kwestionariusz PHQ-9

Pytanie 1 z 9
Kłopoty z zaśnięciem, przerywany sen albo zbyt długi sen