Uwaga!

Szok na Ślichowicach w Kielcach. Ktoś rozrzucał kawałki wędliny z pinezkami! To śmiertelne zagrożenie dla zwierząt

2024-04-03 8:16

Kawałki kiełbasy z pinezkami wbitymi do środka znaleziono na osiedlu Ślichowice w Kielcach! Mieszkańcy ostrzegają się na portalach społecznościowych, o sprawie wie także miejscowa policja.

- Uwaga! Śmiertelne zagrożenie dla naszych pupili. Sąsiad zawiadomił nas, że w okolicy Massalskiego jakiś zwyrodnialec rozrzuca kiełbasę z wbitymi pinezkami. Dla psa to pewna śmierć. Pilnujcie swoje czworonogi. Jakim człowiekiem trzeba być... - taki apel pojawił się w czasie Wielkanocy na facebookowej stronie Przyjazne Ślichowice i Dalnia.

Mieszkańcy Ślichowic obawiają się o zwierzęta!

Nie ma informacji, czy kiełbasa bądź jakiś inny rodzaj wędliny, znaleziono też w innej części wspomnianych osiedli czy nawet miasta. Apel wywołał duży odzew wśród mieszkańców. Wielu obawia się o swoje czworonogi.

O sprawie dowiedziała się, jeszcze przed świętami, kielecka policja.

Policja dostała zgłoszenie

- Otrzymaliśmy takie zgłoszenie w Wielką Sobotę 30 marca od jednej z mieszkanek, która informowała, że kawałki wędliny rozrzucono na trawniku w pobliżu pętli autobusowej przy ulicy Massalskiego. Patrol, który przybył na miejsce, niczego już tam nie znalazł, ale sprawą będzie dalej zajmował się dzielnicowy z Komisariatu II - poinformowała młodszy aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Jak dodaje, do tej pory (do wtorku 2 kwietnia) policjanci nie otrzymali żadnych zgłoszeń od właścicieli czworonogów o tym, że ich pupile miałyby zjeść mięso z pinezkami. Nie wiadomo natomiast, czy taki los nie spotkał np. bezpańskich zwierząt przebywających w pobliżu tego osiedla.

Ciała 4 osób w domu w Ursusie. Rodzinna tragedia rozegrała się w Wielkanoc