Dramat w regionie!

Tragedia nad wodą, dwie nastolatki wyłowione ze zbiornika!

2024-06-20 23:10

Do zdarzenia doszło w czwartek 20 czerwca przed godziną 19 w powiecie staszowskim. W miejscowości Wiązownica-Kolonia strażacy interweniowali, aby ocalić życie dwóch dziewcząt. W akcji 6 zastępów strażackich. Ich życia nie udało się uratować.

Tragiczny wieczór w powiecie staszowskim

Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały wezwane służby ratunkowe. W akcji brało udział sześć zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczna grupa wodno-nurkowa z Kielc. Strażacy niezwłocznie przystąpili do akcji poszukiwawczej, wykorzystując specjalistyczny sprzęt do nurkowania. Jedną z nastolatek wyłowiono dość szybko. Ratownicy natychmiast przystąpili do reanimacji, jednak mimo ich wysiłków, nie udało się przywrócić funkcji życiowych dziewczyny. Drugiej nastolatki szukano dłużej. Niestety, gdy została odnaleziona i wydobyta na powierzchnię, okazało się, że na ratunek jest już za późno.

Do tragedii doszło na zbiorniku retencyjnym "Kaczy Smug" w województwie świętokrzyskim, w powiecie staszowskim.

Służby ratunkowe apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wypoczynku nad wodą, zwłaszcza w miejscach nieprzeznaczonych do kąpieli. Ważne jest, aby zawsze przestrzegać zasad bezpieczeństwa i nie przeceniać swoich umiejętności pływackich.

Świętokrzyskie. Dramatyczna akcja ratunkowa w czasie pożaru DPS w Kielcach