Ulga podatkowa dla krwiodawców. Ile wynosi? Jak obliczyć wartość darowizny krwi?

i

Autor: Unsplash: Nguyễn Hiệp Ulga podatkowa dla krwiodawców. Ile wynosi? Jak obliczyć wartość darowizny krwi?

Trwają dni Honorowego Krwiodawstwa. RCKiK zachęca do oddawania krwi

2022-11-23 12:44

22 listopada ruszył dni Honorowego Krwiodawstwa i potrwają do najbliższej soboty. Jednak warto pamiętać, że krew jest cennym lekiem i o oddawaniu krwi warto pamiętać przez cały rok.

O tym jak ważne jest oddawanie krwi mówi się od dawna. A taki czas jak Dni Honorowego Krwiodawstwa mają o tym przypominać każdemu, kto może tą krew oddać.

- Tak na prawdę żeby oddać krew trzeba mieć skończone 18 lat, ale nie więcej niż 65. Trzeba być zdrowym, posiadać przy sobie, albo dowód osobisty, albo paszport i ważyć ponad 65 kilo - informuje Wojciech Markiewicz z RCKiK w Kielcach.

Warto też pamiętać, że wybierając się do placówki, w której można oddać krew, warto przedtem sprawdzić, czy nasza grupa krwi, akurat jest w tym momencie potrzebna.

- Zachęcamy żeby wchodzić na naszą stronę internetową, gdzie są tak zwane, kropelki, czyli wizualne odzwierciedlenie naszego magazynu krwi. Jeśli dane grupy są pełne, to wtedy byśmy prosili żeby poczekać, aż te stany troszeczkę spadną. Te, które są bardzo niskie, a wręcz migają na naszej stronie to wtedy zapraszamy, żeby oddawać tą krew - tłumaczy Wojciech Markiewicz.

Na ten moment w RCKiK w Kielcach notuje się braki takich grup krwi jak: A Rh+, B Rh+, B Rh-, 0 Rh-, 0 Rh+.

Pomoc mają we krwi! Terytorialsi włączają się w honorowe oddawanie krwi
Sonda
Oddajesz regularnie krew?