W Chęcinach mają dość śmiecenia. Zamontują fotopułapki

i

Autor: Gerd Altmann / Pixabay

W Chęcinach mają dość śmiecenia. Zamontują fotopułapki

2021-04-13 15:49

Ukryte kamery sposobem na walkę z dzikimi wysypiskami. Władze Chęcin zakupiły fotopułapki, które zostaną zamontowane w różnych częściach całej gminy. Urządzenia są w stanie zrobić zdjęcie lub nakręcić film nawet w zupełnych ciemnościach.

Dzikie wysypiska śmieci to problem, który wciąż dotyka wiele miejsc w całej Polsce. Władze Chęcin postawiły na urządzenia mają ułatwić tropienie osób, które nie tylko szpecą krajobraz, ale i trują środowisko. Tamtejszy urząd zapowiedział, że dzięki fotopułapkom niemal natychmiast dowie się o szkodliwych zachowaniach i będzie je zgłaszał na policję wraz z dowodami.

- Przyszedł czas na bardziej radykalne kroki. Powiem szczerze, że wolelibyśmy stosować takich drastycznych metod ale nie mamy wyjścia. Chcąc zapewnić czyste środowisko musimy podjąć działania, które będą skuteczne – tłumaczy Robert Jaworski, burmistrz Chęcin.

W lasach i rowach w okolicy Chęcin można napotkać zużyte opony, stary sprzęt elektroniczny, gruz, stare meble czy pampersy.

- Każdego, kto ceni piękno przyrody bulwersuje widok dzikich wysypisk. Nie chcemy, by w gminie takiej jak nasza, z takim potencjałem przyrodniczym i kulturowym, dochodziło do powstawania takich miejsc – mówi burmistrz Rober Jaworski.

Dodajmy, że za nielegalne pozbywanie się odpadów grozi mandat nawet do 5 tysięcy złotych.

Sopot też jest EKO! Pierwszy eko-rynek w Trójmieście.

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie