Katarzyna Wesołowska

Autor: Maciej Urban

W Kielcach trwają Bilardowe Mistrzostwa Polski. Zawodnicy Nosanu już z medalami

2023-12-13 11:12

W Kielcach trwają Mistrzostwa Polski w Bilard. Do stolicy województwa świętokrzyskiego zjechali się najlepsi sportowcy kraju, by rywalizować ze sobą o złote medale bilardowych odmian. Rewelacyjny początek zanotował Nosan Kielce. Zawodnicy zespołu zdobyli już pierwsze medale.

W poniedziałek w hotelu Binkowski Resort odbyło się uroczyste otwarcie tegorocznych Mistrzostw Polski w Bilard. Do stolicy województwa świętokrzyskiego zjechali się najlepsi sportowcy kraju, by rywalizować ze sobą o złote medale bilardowych odmian. Reprezentująca drużynę Nosanu Kielce Katarzyna Wesołowska zdobyła już złoty medal 8-bil. Kielczanka w finałowym spotkaniu pokonała Oliwię Zalewską 5:3.

Dobrze dla reprezentantów stolicy województwa świętokrzyskiego ułożyły się losy finałów w kategorii mężczyzn. Po srebrny medal sięgnął zawodnik Nosanu Kielce, Sebastian Batkowski, który w finale uległ Wiktorowi Zielińskiemu 2:8. Natomiast z brązowym medalem rozgrywki 8-bil zakończył Karol Skowerski, który przegrał grę o finał z Batkowskim 6:8.

Na najlepszego zawodnika w kategorii mężczyzn czeka specjalna nagroda o wartości ponad 55.000 złotych w postaci nominacji na Euro 2024, pokrycia kosztów w turniejach Pucharu Europy Euro Tour oraz samochód Toyota Corolla Cross, który otrzyma na cały przyszły sezon. Dodajmy, że Mistrzowie i Mistrzynie Polski otrzymają nominację do kadry narodowej, a zwycięzcy poszczególnych rankingów, kwalifikację na Euro 2024.

Zawody potrwają do 15 grudnia, a miejscem rozgrywek jest hotel Binkowski w Kielcach. Wstęp na zawody, które trwają codziennie od 9.00 do 21.00, jest bezpłatny. Z zawodów prowadzona jest transmisja na żywo na antenie TVSPORTS.PL.

Świętokrzyskie: Lodowisko i stok Na Stadionie w Kielcach zapraszają łyżwiarzy i narciarzy