Ulica Sienkiewicza w Kielcach - główny deptak miejski

i

Autor: Dariusz Skrzyniarz

Wakacje w Świętokrzyskiem. Region zawalczy o uwagę turystów

2020-06-05 12:45

Kampanię reklamową za trzy miliony złotych chce rozkręcić Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego. W czasie gasnącej epidemii ma ona wyeksponować walory regionu i przyciągnąć podróżników. Wstępny plan zakłada emisję spotów w ogólnopolskich telewizjach i rozgłośniach, billboardy czy wykorzystywanie znanych twarzy w charakterze ambasadorów regionu.

Epidemia koronawirusa spowodowała poważne problemy finansowe w branży turystycznej. Tyczy się to wszystkich regionów kraju. Turystyka pomału wraca do życia a specjaliści twierdzą, że Polacy wakacje spędzą w ojczyźnie. Dlatego, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego zamierza zawalczyć o klientów. Region chce szeroko reklamować się w ogólnopolskich mediach czy w sieci. Jak mówi Marcin Piętak, prezes ROT-u, wszystko zależy od pieniędzy. Organizacja liczy na to, że uda się pozyskać trzy miliony z funduszy unijnych.

- Jeżeli tych środków będzie mniej, będziemy wykorzystywali te narzędzia, którymi już dysponuje Regionalna Organizacja Turystyczna. Będziemy kolportowali informacje o województwie świętokrzyskim pokazując jego bogactwo czy możliwości aktywnego wypoczynku – mówi Marcin Piętak, prezes ROT-u.

Pierwsze akcje promocyjne w internecie mogłyby ruszyć latem. - W ten sposób spróbujemy uratować ten sezon turystyczny – przyznaje Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektorka biura zarządu ROT-u i dodaje, że kampanię należałoby uruchomić przed sezonem. - Zainicjowane działania są o tyle ważne, że mają szansę wpłynąć na to, że w przyszłym roku branża turystyczna odżyje – mówi dyrektorka.

W związku z epidemią, kampania reklamowa odwoływałaby się również do dbałości o higienę i bezpieczeństwo świętokrzyskich ośrodków. W planach jest przygotowanie specjalnych ofert hoteli i atrakcji turystycznych, które trafią na strony internetowe dedykowane podróżnikom.

Rozmawiamy z rekordzistą Guinnessa w trialu rowerowym