Ludzie na przejściu

i

Autor: Pexels

Widoczność na przejściach zostanie poprawiona

2022-06-24 15:58

Prawie 6 milionów złotych zostanie spożytkowane w województwie Świętokrzyskiem na poprawienie widoczności na przejściach dla pieszych. W ciągu najbliższych 12 miesięcy na świętokrzyskim odcinku drogi krajowej 73 w 66 lokalizacjach "pasy" zostaną lepiej oświetlone.

Cała inwestycja zostaje ujęta w Programie Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Celem działania ma być doświetlenie 670 przejść dla pieszych na terenie województwa świętokrzyskiego.

"Podpisaliśmy umowę na doświetlenie i oświetlenie przejść dla pieszych w ciągu DK 73 na terenie takich gmin jak Morawica, Busko - Zdrój, Chmielnik, Pacanów i Stopnica. " - mówi Małgorzata Pawelec - Buras, rzecznik kieleckiego oddziału GDDKiA.

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024 obejmuje też budowy chodników, ciagów pieszo rowerowych, ścieżek pieszo rowerowych, rond, a także zatoczek autobusowych z dojściami do przystanków.

"To pierwsza tego typu umowa. Trwają już kolejne przetargi na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w ciągu DK 9 i DK 42 w rejonie Starachowic. Do końca roku planujemy jeszcze siedem takich postępowań" - podsumowuje Małgorzata Pawelec - Buras, rzecznik kieleckiego oddziału GDDKiA